Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vatandaşlar isyan etti

Barbaros Mahallesi Gazi Osmanpaşa

Barbaros Mahallesi Gazi Osmanpaşa Sokak’ta bulunan çöp konteynırlarının yanında biriken çöpler, ağızları açık bıraktı. Her türlü eşyanın ve çöplerin birikerek sokağa saçılmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Çanakkale’de kent genelinde otopark sorunu ve trafik sorununa bir de çöp sorunu eklendi. Neredeyse her gün gazetemizde sokakta biriken çöp haberleri görmek mümkün hale geldi. Çanakkale Belediyesi’nin çöpler için almış olduğu önlemlerin yetersiz kalması ve duyarsız vatandaşlarca kentin neredeyse her mahallesinde sorun günden güne artıyor.

Belediye tarafından şehrin belli bölümlerine konulan yer altı çöp konteynırları vatandaştan takdir görmüştü. Yer altı konteynırları gibi evsel atık konteynırları da halktan tam not aldı. Fakat yer altı ve üstü konteynırlarının değişmesine ve kullanılmasına rağmen çöp sorununun önüne geçilemedi.

Duyarsız vatandaşlarca bu sorun son olarak Barbaros Mahallesi Gazi Osmanpaşa Sokak’ta görüntülendi. Çöp konteynırlarının yanı başında biriken çöpler vatandaşın ağzını açık bıraktı. Sokakta çöplerin kaldırımda birikmesine rağmen konteynırların boş olması şaşırttı. Her türlü evsel atık malzemesi, kullanılmış yatak, yorgan, battaniye kaldırıma saçıldı. Buna rağmen vatandaşlar neden çöplerin konteynıra atılmadığını anlamakta zorluk çekti. Kent halkı konteynır dururken çöpünü kaldırıma bırakan duyarsız vatandaşları biraz dikkatli olmaya davet etti.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech