Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Oje sürmenin püf noktası

Birçok kadının vazgeçemediği ve

Birçok kadının vazgeçemediği ve sanıldığı kadar kolay olmayan oje sürmeyi eğlenceli ve başarılı bir hale getirmek istiyorsanız oje sürme tüyoları edinmelisiniz.

Oje sürerken dikkat edilmesi gerekenlerin bir araya getirildiği oje sürme tüyolarına göz atmak isterseniz yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Oje sürme tüyoları

Birçok kadının vazgeçemediği güzellik eylemlerinden biri olan oje sürmek sanılanın aksine o kadar da kolay değildir. Bu nedenle de birçok kadın oje sürme işleminin işkenceye dönmesinden ve başarısız sonuçlar almaktan şikayetçidir. Oysa kusursuz oje sürmek için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Güzellik uzmanları tarafından tavsiye edilen bu oje sürme tüyoları sayesinde hem oje sürmenin keyfine varacak hem de başarılı sonuçlar elde edeceksiniz.

İşte özellikle de ellerinin güzelliğine önem veren kadınların favorisi olan ojenin kusursuz görünmesi için dikkat edilmesi gereken noktalar ve uyulması gereken kurallar…

Üç fırça darbesi

Tırnaklarınızı boyarken üç fırça darbesi yapmanız en iyi yoldur. Öncelikle fırçayı şişeye batırın, ojeyi tırnağınızın uç kısmına sürün. Dağılma görevini ojenin kendisinin yapması daha iyidir. Fırçanın amacı ojeye yol göstermektir. Tırnağınızın dibinden başlayıp fırçayı sola, sağa ve ortaya hareket ettirin.

Her zaman baz kullanın

Daha fazla zaman gerektirebilir, ama bu sayede ojenize yapışabileceği bir alan sağlamış olursunuz. Hem ojeleriniz daha uzun süre dayanıklı olur. Tırnaklarınızın renginin değişmesini de engeller.

Eski ruj fırçanızı tırnaklarınızın kenarlarındaki ojeyi düzeltmek için kullanın

Hepimizin ojeyi tırnağımızın dışına taşırdığı zamanlar olmuştur. Kenarları temizlerken de dikkatli olmalısınız. Eski ruj fırçanızı asetonun içine sokup çıkarın. Tırnağınızın çevresini temizleyin.

Doğru beyazı bulun

Beyaz oje sürmenin tam zamanı. Sürülmesi gereken bir renk olduğu kesin. Ama ojenizi seçerken kalın ve kaygan olmasına dikkat edin. Ojeyi seçerken fırçayı kapağın altına sürüp test edin. Eğer ince bir katman ise yeterince pigment içermiyordur.

Oje kurutucularından uzak durun

Tırnaklarınızdaki suyu emerek tırnaklarınızı kurutabilir.

Tırnak eti yağı sürün

Tırnaklarınızı yeni yaptırmış gibi görünmenin yollarından biri de tırnak eti yağı kullanmaktır. Tırnaklarınıza anında nem kazandırır. Tırnaklarınıza oje sürdükten sonra bu yağı uygulayın. Eğer tırnaklarınızı yanlışlıkla bir yere sürterseniz yağ kayganlık sağladığı için bozulmalarını da önler.

Tırnaklarınızı boyadıktan sonra soğuk suyun altına tutun

Ellerinizi veya parmak uçlarınızı soğuk suyun altına tutmak ojenizin daha hızlı kurumasına yardımcı olacaktır.

Neon ojenizin öne çıkmasını sağlayın

Neon ojenizin daha parlak olmasını istiyorsanız tırnağınıza beyaz veya nude tonlarda bir oje sürün. Neon ojeler daha ince katmanlıdır. Bu sayede daha kalın gözükürler.

Ojenizi ince sürün

Tırnaklarınızın daha hızlı kurumasını istiyorsanız iki kalın katman yerine üç ince katman olarak sürün. Aksi takdirde daha zor kuruyacaklardır.

Ojelerinizi serin ve karanlık yerlerde tutun

Ojenizi buzdolabında saklamanız daha uzun süreli muhafaza etmenize yardımcı olacaktır. Güneş ışığı ve sıcak ojenin rengini ve kalınlığını etkiler.

Ojenizi asla sallamayın

Bunun yerine ojenizi dik tutarak, ellerinizin arasında öne ve arkaya yuvarlayın. Bu sayede ojenizin içinde herhangi bir hava kabarcığı olmasını engellersiniz.

Tırnağınızı çevreleyen deriyi asla kesmeyin

Şeytantırnağı çıktığı zamanlarda etinizi alabilirsiniz. Tırnak eti kesme makasını kullanmanız gereken tek zaman bu! Nemlendirici kullansanız bile şeytantırnağı kaçınılmazdır. Bunlardan kurtulmanın tek yolu kesmektir.

Tırnaklarınızı asla öne ve arkaya doğru törpülemeyin

Törpünüzü hep bir yöne doğru kullanın. Aksi takdirde tırnak uçlarınız pütürlü kalır. Yanlış törpülemek tırnaklarınızın soyulmasına ve kırılmasına da neden olabilir.

Sıcak sudan uzak durun

Tırnaklarınıza oje sürdükten sonra bulaşık yıkamayı veya duşa girmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Sıcak su ojelerin en büyük düşmanıdır. Tırnak yatağının genişlemesine sebep olur. Bu da ojenin genişlemesine ve çatlamasına yol açar.

Aseton içermeyen oje çıkarıcılar kullanın

Aseton içermeyen oje çıkarıcılar tırnaklarınızı çok fazla kurutmaz. Eğer tırnaklarınız kuruysa ya da soyuluyorsa bu ürünü tercih etmenizde fayda var.

Parıltı kullanın

Simli veya ışıltılı ojeler daha uzun süre dayanır. Simli ojelerinizi çıkarırken pamuk topları kullanın. Simli ojeyi çıkarmak çok zordur. Pamuk topunu asetona batırın ve tırnaklarınızın üzerinde bekletin. Ardından tırnaklarınızın üzerine hafifçe baskı uygulayarak ojeyi çıkarın.

Ojede bu üç maddeden uzak durun

Oje satın alırken özellikle içeriğinde üç maddenin olmamasına özen gösterin; formaldehit, DBP ve tolüen. Eğer bu üç içeriğe gereğinden fazla maruz kalırsanız sağlık sorunlarına yol açabilirler.

Her zaman cila sürün

Tırnaklarınızın en ucuna kadar sürmeyi ihmal etmeyin. Bu sayede klavyede yazı yazarken tırnak uçlarınızdaki ojeler bozulmaz.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech