Boğazgücü’nden farklı galibiyet

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 1.lig ekiplerinden Çanakkale Boğazgücü tekerlekli sandalye basketbol takımı ile KKTC Turkcell basketbol takımı, 18 Mart Spor Salonu’nda karşılaştı. 

18 Mart Spor Salonu’ndaki mücadeleye Çanakkale temsilcisi Boğazgücü hızlı bir başlangıç yaparak ilk sayıyı buldu. Maçın ilk çeyreği kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. İlk çeyreği Boğazgücü tekerlekli sandalye basketbol takımı 25-10 önde bitirdi.

Maçın ikinci çeyreğinde iki takımda kolay sayılar buldu. Kıbrıs temsilcisi bir ara farkı 10 sayıya kadar düşürdü. Turkcell takımının farkı eritme çabalarına rağmen, Çanakkale temsilcisi devre arasına 41-25 önce girdi.

Devre arasından sonra üçüncü çeyrekte fark giderek açılmaya başladı. Boğazgücü üstünlüğü bu çeyrekte de bırakmayarak periyodu 63-37 önde tamamladı.

Maçın son periyodunda fark 37 sayıya kadar ulaştı. Çanakkale temsilcisi son çeyreğe kadar oynadığı disiplinli oyunundan ödün vermedi. Boğazgücü kendi sahasında oynamanın avantajı ve seyirci desteği ile Kuzey Kıbrıs temsilcisi karşısında maçı 80-43 gibi bir farkla kazanmasını bildi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.