Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Gökhan’dan nüfus tahmini

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, lise ziyaretleri sırasında kentin nüfus özelliklerini değerlendirdi. Gökhan, Çanakkale nüfusu ile ilgili “Bence 20-25 yıl içerisinde kent nüfusu 250.000 olur” dedi. 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan lise ziyaretleri sırasında bir lisede kent nüfusunu değerlendirdi.

“ARTIŞTAN DEĞİL, PLAN DEĞİŞİKLİĞİNDEN KORKMALIYIZ”

Gökhan kent nüfusu ile ilgili, “Nüfus artışından korkmamız lazım. Plan değişikliklerinden korkmalıyız” dedi. Gökhan nüfus ile ilgili, “Çanakkale’ye gelen insanlarımız emekli ve yaşlı nüfus. Zaten bir yerden sonra hakkın rahmetine kavuşuyorlar ve çark dengeleniyor. Nüfus artışından korkmamak lazım. Plan değişikliğinden korkmak lazım. Şehir planlarımıza sahip çıkmamız lazım. Çok kısa sürelerde nüfus artışı o kadar fazla gerçekleşmez. Nüfus artışının bir sınırı bir limiti var. Çanakkale’ye dışarıdan göç eden insanlarımıza bakıyorum, belli kültür seviyesinde olan insanlar ve şehre uyum sağlayabiliyorlar.

23 yıl önce İsmail Özay döneminde herkes ilerleyen dönemlerde nüfus 300.000’i bulur açıklamaları yapıyordu. İsmail Özay ise o kadar artış mümkün değildir açıklamalarında bulunuyordu. Şimdi görüyoruz ki kent nüfusu 23 yılda anca Kepez beldesi ile birlikte 140.000’dir. Bence 20-25 yıl içerisinde Çanakkale 250.000’leri görür diye düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech