“Türkü severleri kursumuza bekliyoruz”

“Türkü severleri kursumuza bekliyoruz”

Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü bünyesinde yeni açılan bağlama kursuna ilgi, her geçen gün büyüyor. Müzik öğretmeni ve bağlama ustası Mustafa Denizci eğitmenliğinde açılan kursa kayıtlar devam ediyor.

Her yaş grubundan yurttaşa özel düzenlenen bağlama kursları, özellikle gençleri sosyal aktivitelere yönlendirerek, özümüz olan bağlamayı yeni nesile sevdirmeyi amaçlıyor.

Çanakkale’nin pek çok kurumunda koro şefliği de yapan Mahmudiye Ortaokulu Müzik Öğretmeni Mustafa Denizci, usta öğreticiliğini Halk Eğitim Merkezi’nde açılan bağlama kursunda sergiliyor. Denizci, gazetemize yaptığı açıklamada, kursların başladığını ancak kayıtların devam ettiğini vurgularken, “Salı-Perşembe yetişkinlere yönelik, Cumartesi-Pazar ise genç ve çocuklara yönelik kurslarımız var. Ayrıca ritim gruplarımız da açılacak, Halk Eğitim bünyesinde nota ve solfej eğitimi de verilecek. Çanakkale halkını ve tüm türkü severleri kurslarımıza davet ediyoruz.” dedi.

 

Kurslara katılmak için, e-devlet sistemi aracılığıyla internet üzerinden https://e-yaygin.meb.gov.tr/ adresinden başvuru yapılabiliyor.

Eylem Gözeldere

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com