Ata’ya saygı yürüyüşü

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu, 10 Kasım Ata’ya Saygı yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe üniversite öğrencileri yoğun bir şekilde ilgi gösterdi.

ÇOMÜ Atatürkçü Düşünce Topluluğu tarafından organize edilen “Ata’ya saygı yürüyüşü” düzenlendi. Yürüyüş Golf çay bahçesinde başlayarak, İskele meydanda son buldu. Yürüyüşe CHP İl Başkanı Nejat Önder ve CHP Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş da katıldı. 10 Kasım anma programları kapsamında düzenlenen yürüyüşe üniversite öğrencileri kent halkı yoğun ilgi gösterdi.

Çanakkale Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Yrd.Doç.Dr. Necmi Akyalçın, yürüyüş sonunda İskele Meydan’da 10 Kasım ve yürüyüş için açıklamalarda bulundu. Akyalçın, “Saygıdeğer Atatürkçüler, değerli dava arkadaşlarımız. Hepinizi saygılarımla selamlıyorum. Çanakkale’de böylesine görkemli bir yürüyüşün mimarı olan gençlerimizi sevgiyle öpüyorum. Yaşarken sömürgeci haydutlara karşı, Anafartalar da şahin, Conkbayırı’nda kartal kesilen büyük Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79.uncu yılında Çanakkale’de gençlik sel oldu aktı. Büyük Atam bir ölümlü ancak bu kadar ölümsüz olabilir” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.