Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni Hastaneye Kreş Şart

Türk Sağlık Sen Çanakkale

Türk Sağlık Sen Çanakkale Şubesi yapmış olduğu basın açıklamasında, yeni Devlet hastanesi (Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi)’ne kreş talebinde bulundu. Türk Sağlık Sen, eski hastanede yapılamayan kreş ihtiyacının yeni hastanede karşılanması gerektiğini vurguladı.

Türk Sağlık Sen Çanakkale Şubesi Mehmet Akif Ersoy Devlet hastanesine kreş yapılması talebi ile bir basın açıklaması yayınladı. Eski hastanenin fiziki yapısı sebebiyle yıllardır giderilemeyen bu ihtiyacın yeni devlet hastanesinde bir gereklilik olduğu vurgulandı.

Basın açıklamasında, “Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin yeni yerine taşınması işlemleri bitmiş olmakla beraber yeni sorunları da beraberinde getirmiştir. Bu sorunların en çok önem arz edenlerden biriside kuşkusuz kreş sorunudur. Yıllardır eski hastanenin fiziki şartları gerekçe gösterilerek kreş taleplerimiz karşılıksız kalmıştır. Yeni hastanenin şehirden uzak olması sebebiyle sabahları 0-6 yaş grubu çocuklarını şehrin değişik yerlerindeki kreşlere sabah bırakma akşam alma telaşına ve stresine giren biz sağlık çalışanlarını ciddi şekilde etkilemektedir.

Ayrıca, Sağlık Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığının 06.06.2007 tarih ve 2007/42 sayılı genelgesinde: ‘Bakanlığımıza bağlı kurum ve kuruluşlar bünyesinde çocuk bakımevleri açılmasının, görevli personelin güvenli ve huzurlu bir iş ortamında ve azamî verimlilikte istihdamının sağlanabilmesi bakımından haîz olduğu önem de nazarî dikkate alınarak, mezkûr Yönetmeliğin 2’nci maddesinde yer verilen, ‘Kurumca istihdam edilen memurların 0-6 yaş grubuna giren en az 50 çocuğun bulunması’ şartını sağlayan kurumlarca ve Yönetmelikte öngörülen usûl ve esaslar dahilinde çocuk bakımevi açılması için gerekli iş ve işlemlere ivedilikle başlanılması gerekmektedir.’ demektedir.

Bu vesileyle Türk Sağlık Sen olarak 25.05.2017 tarihinde hem Valiliğimize hem de Genel Sekreterliğe yapmış olduğumuz başvurular mevcuttur. 08.11.2017 tarihinde Sağlık Müdürü olarak tekrar ilimize atanan Sayın Ali Taşçı ile yapmış olduğumuz görüşme neticesin de sağlık çalışanlarının kreş sorununu önemli bulduklarını ve Genel Sekreterlik olarak hizmet veren binanın kreş olarak hizmet vereceğini ve en geç yeni yılın başında hizmete gireceği konusunda bilgi aldık. Bu da Türk Sağlık Sen olarak bizleri ve sağlık çalışanlarını ziyadesiyle memnun etmiştir.

Bundan sonraki süreçte Sayın Valimizden ve Sayın Sağlık Müdürümüzden kreş yeri olarak belirtilen eski genel sekreterlik binasının biz sağlık çalışanlarının daha rahat ve huzurlu çalışmaları ve çocuklarının güvenli bir ortamda günlerini geçirmeleri adına gerekeli hassasiyeti ve itinayı göstereceklerine olan inancımız tamdır” sözlerine yer verildi.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech