Dardanel Spor’dan Ata’ya vefa

10 Kasım anma etkinlikleri, gün boyu sürdü. Bu etkinliklerden birinin altına da Çanakkale Dardanel Spor imzasını attı. Dardanel Spor Cumhuriyet meydanında 10 Kasım’ı anmak için bulundu.

Çanakkale Dardanel Spor teknik heyeti ve sporcuları 10 Kasım Atatürk’ü anma programları kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda bulundu. Dardanel Spor kadrosu ve teknik heyeti bu hafta deplasmanda oynanacak Orhangazi maçı öncesi Bursa’ya gitmeden meydana giderek Ata’yı andı.

Çanakkale Dardanel Spor teknik direktörü Mustafa Meteertem, “Bugün çok önemli bir gün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusunun, hiçbir zaman unutmayacağımız, sevgi, saygı ve özlemle anacağımız liderimizin 79’uncu ölüm yıl dönümünde Dardanel Spor Kulübü olarak, bugün deplasmana çıkmadan önce bu görevimizi de Atatürk’ün huzurunda saygı duruşunda bulunarak onu andık. Bir dakikalık saygı duruşu değil ömür boyu ayakta kalsak karşısında hakkını ödeyemeyiz. Mekanı cennet olsun. Atatürk’ü tekrar saygıyla anıyoruz, Türkiye Cumhuriyeti ona çok şey borçlu. Bu ülkede bugün nefes alıyorsak, gözümüzü kırpa biliyorsak ülkemizde rahat, namusumuz ve şerefimizle yaşayabiliyorsak bunu Atatürk’e borçluyuz. Allah onun mekanını cennet etsin” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal



, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.