Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ankara’da bir Çanakkale sokağı

Bu okulun koridorları, Çanakkale’ye

Bu okulun koridorları, Çanakkale’ye açılıyor! Ankara Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koridorları Çanakkale destanını anlatıyor.

Gelibolu Savaşları Tarihi Alan Başkanlığı’nın sosyal medya paylaşımına göre;

Ankara Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Okul Müdürü Orhan Yılmaz, Müdür Yardımcıları, Öğretmen ve öğrencilerinin katkılarıyla hazırlanmış olan “Çanakkale Sokağı” projesinde; 57. Alay’ın hikayesi, Kınalı Hasan, Nusret Mayın Gemisi, Hey Onbeşli türküsü, asker mektupları, Çanakkale konulu afiş ve mektup yarışmasında derece alan öğrencilerin çalışmaları, Çanakkale Müzesi’nden görüntüler, dönem eşyaları, Çanakkale Savaşı’ndan kolaj çalışmaları, yağlı boya duvar çalışmaları, “Dur Yolcu” ve “Çanakkale Anıtı” silueti gibi koridorlara yerleştirilen farklı temaların yer aldığı çalışmalarla öğrencilerin koridorlarda eğitim-öğretimine devam etmeleri hedeflendi.

Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş ve beraberindeki heyet, Ankara’ya giderek sokağı gezdi. Memiş burada yaptığı açıklamada; “Çanakkale’de birlik ve beraberlik ruhu içinde, kanı ve canı pahasına topraklarımız uğruna savaşmış, erkeğiyle kadınıyla, yaşlısıyla genciyle, yediden yetmişe canlarını vermekten çekinmemiş kahramanlarımız anısına; Çanakkale zaferini, vatan ve millet sevgisini anlatmak amacıyla hazırlanmış olan bu örnek projede emeği geçen öğrenci, öğretmen ve yöneticilere tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Böyle örnek projelerin ülkemizdeki bütün okullarda yaygınlaşması ve gelecek nesillerin tarihimizi okuyarak, görerek, yaşayarak öğrenmesi için çalışmaların devam etmesini temenni ediyoruz.” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech