2018 bütçesi kabul edildi

Çanakkale Belediyesi, Kasım ayı 4. Oturumunda yapılan bütçe görüşmelerinin ardından 2018 yılı bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Çanakkale Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısı, 2018 yılı bütçesinin görüşülmesi için önceki akşam saat 17.30’da Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan açılış konuşmasına, 10 Kasım itibariyle Atatürk’ü yad ederek başladı. Başkan Gökhan konuşmasının devamında, hafta içinde Ankara’da yaşanan olayda trafikte Gazilere saldırılmasını sert bir dille kınadı. Konuşmaların akabinde bütçe görüşmelerine geçildi.

Çanakkale Belediyesi 2018 yılı tahmini bütçesi 327 Milyon 345 Bin TL olarak belirlendi. 2017 yılında 281 Milyon 633 Bin TL olarak belirlenen bütçe, 2018 yılında yaklaşık yüzde 17 oranında bir artışla 327 Milyon 345 Bin TL olarak tahmin edildi. Aradaki bütçe açığının İller Bankası finansmanı, diğer finansman kaynakları ve Banka nakit kullanımıyla karşılanacağı açıklandı. Bütçe görüşmelerinde Ak Parti Meclis Üyeleri sık sık söz alarak 2018 bütçesinin kullanımın planlandığı yerler hakkında eleştirilerde bulundu. Görüşmeler sonucunda yapılan oylamalarda bütçe, CHP’li üyeler ve MHP’den istifa ederek Bağımsız Üye olarak görevine devam eden Ufuk Demirbaş’ın kabul, Ak Parti Üyelerinin ise ret oyları karşılığında oy çokluğu ile kabul edildi.

Engin Ören

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com