“Gazilerimize saldırı insanlık dışıdır”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şubesi’ne ziyarette bulundu. Gazilerle görüşen Gökhan, geçtiğimiz günlerde yaşanan gazilerimize saldırı olayına dair açıklamalarda bulundu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şubesi’ne ziyarette bulundu. Gökhan Geçtiğimiz günlerde iki gazimizin saldırıya uğramasına değinerek, konu ile ilgili söylemlerde bulundu.

BEN BU SALDIRIYI BİR VAHŞET OLARAK GÖRÜYORUM”

Gökhan, “Geçtiğimiz gün iki gazimizin darp edilmesinden sonra ziyarette bulunmak istedim. Gazilerin darp edilmesi bir insanlık suçudur. Olayda sadece gazilerimiz değil, iki buçuk yaşında bir de çocuk var. Bunun adı hukukta öldürmeye teşebbüstür. Ben cumhuriyet savcısı olsam bu konudan dava açardım. Kendini müdafaa edemeyecek insanlara yapılan saldırı ki ortada bir de küçük çocuk var. Bu düpedüz öldürmeye teşebbüstür. Bu bakımdan ben bunu bir vahşet olarak görüyorum.

Gazilik bir kavramdır. Burada vatan için kim elini ayağını hareket ettirmişse, yaralanmakta şart değil o bölgede bulunmak dahi yeterlidir. Ben televizyonda izlediğimde aklım almadı. Bırakın gaziyi, sakat olan engelli olan bir insana bile bu davranış kabul edilebilir değildir. Ben şahsen sözlü sataşmaları pek kale almıyorum fakat kendini savunamayacak bir insana gerçekleştirilen saldırı, insanlık dışıdır” dedi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.