Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Güncel

“Büyükşehir oluyoruz”

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, dün basın toplantısı düzenledi. Mutan, Yeni Devlet Hastanesi ve Kepez’in ilçe olma durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mutan “Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’a ‘Büyükşehir olacak mıyız?’ sorusunu yönelttik. O iş bitti cevabını aldık” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, basın toplantısı düzenledi. Mutan toplantıda iki gündem maddesi üzerinde açıklamalarda bulundu. İlk konu Yeni Devlet Hastanesi ve ulaşım problemi olurken, ikinci konu Kepez’in İlçe olması gerekliliği ve Çanakkale’nin Büyükşehir olma durumu üzerine oldu.

BÜYÜKŞEHİR OLUYORUZ”

Mutan, Çanakkale’nin büyükşehir olma yolunda ilerlediğini, hatta AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’a, “‘Büyükşehir olacak mıyız’ diye sorduğumuzda, ‘o iş çoktan bitti’ yanıtını aldık” dedi.

Başkan Mutan, Kepez’in ilçe olmasını ve Büyükşehir olunacağına dair, “Kepez ilçe olmalıdır. Biz, ilçe olmak istiyoruz. Buranın kendi dinamikleri bulunuyor. Dosyalarımızı Grup Başkanvekili’ne ilettik. Kentin bir tarafı 120.000 nüfusa sahip olup da, diğer tarafı 30.000 de kalırsa büyüme gerçekleşemez” açıklamalarında bulundu.

SAĞLIK ALINIP SATILABİLEN BİR MAL DEĞİLDİR”

Mutan, yapmış olduğu açıklamada, hastanelerin otelcilik zihniyetiyle yönetilmemesi gerektiğini ve sağlığın alınıp satılabilen bir mal olmadığını vurguladı. Yeni Devlet Hastanesi hakkındaki açıklamalarının devamında, “Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin yatak sayısı, konumu ve bulunduğu yerler sorun değil. Sorgulamamız gereken nokta sağlık sistemidir. Sağlık alınıp satılabilen bir mal değildir. Sağlığın tepeden tırnağa satılmasına karşıyız. Türkiye’de insan sağlığı alınıp satılabilen bir hale geldi. Türkiye’de parası olmayan ölüyor. Sigorta yoksa Devlet kuluna ‘öl’ diyor. Devletin gözünde vatandaş kul oluyor” dedi.

ÇANAKKALE’NİN EN BÜYÜK SORUNU ULAŞIMDIR”

Mutan, ulaşım ile ilgili yaşanan sorunlara “İki CHP’li belediye bir araya gelip bu sorunu halledemiyoruz. Hastalık konusunu bir okul sistemi gibi düzenlemeye çalışırsanız yanılırsınız. Hastalar öğrenci değildir. Onlarda sürekli git gel kabul edilemez. Ayrıca hastalığın saati olmaz. Biz paydaşız ama paydaş olmayı da ret ediyoruz. Kepez’de bulunan hastane çalışanları, buradan belediye otobüsüne biniyorlar. Bölge trafiğin önünde inip tekrar hastaneye ulaşmaya çalışıyorlar. Böyle bir durum olamaz. Hastane vesile olursa bu kentte ulaşıma çözüm bulunur yoksa kişisel menfaatlerle bu iş çözüme ulaşamaz” diye konuştu.

Tunahan Ünsal

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech