10 Kasım’da Çanakkale Tek Yürek

Kentin önde gelen siyasileri ve bürokratları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. Yılında anma mesajı yayımladı.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı ve milletimizle birlikte büyük zaferlerle taçlandırdığı Milli Mücadele sonunda en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan: “Gazi Mustafa Kemal, 1915 Çanakkale Savaşı’nda göstermiş olduğu başarısıyla bugünlerin mimarı oldu.  Dün vatanımıza göz dikenler bugün yine aynı şekilde farklı yöntemlerle çalışmalarına devam etmektedir. Milletimizin geçmişte göstermiş olduğu azim ve karalılık bugün aynı şekilde düşmana dur demektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi tam bağımsız olarak muhafaza etmek için her zaman daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti istikrar içerisinde 2023 yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde hedeflerimize doğru ilerliyoruz. Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle ve minnetle yad ediyorum.”

CHP Milletvekili Muharrem Erkek: “Kaç tane lider vardır, çağını aşan? Kişisel çıkarlarını, şahsi hırslarını, milletinin çıkarları karşısında sıfıra indiren kaç insan vardır? Yıkık dökük, savaşlardan çıkmış, yorgun ve fakir bir ülkede; dünyanın gelişmiş ülkelerinin bile hayal edemeyeceği, özellikle coğrafyamızda hâlâ gerçekleşemeyen devrim ve yenilikleri hayata geçiren kaç önder vardır? İşte bu nedenlerden dolayı çağını aşan az sayıda kişiden biridir Atatürk. Yakınımızda Suudi Arabistan’da kadınların araç kullanmasına 2017 yılında izin çıkmasının ‘devrim, reform’ gibi anıldığı günümüzde, Atatürk’ün büyüklüğü tartışılmazdır. Birkaç kendini bilmez meczubun ona saldırması, birilerinin onlara sahip çıkması da onun büyüklüğünün sonucudur. Çağını aşan, çığır açan, büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet, saygı ve özlemle anıyoruz. Kimse unutmasın ki bugün Atatürk’ün bedeninin aramızdan ayrılışının yıldönümüdür. Fikirleri ve eserleri yaşıyor, yaşamaya devam edecektir.”

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz: “Ülkemizi yöneten iktidar, Atatürk’e ve maneviyatına yönelen ve giderek artan saldırılara sessiz kalmaktadır. Atatürk devrimlerine ve değerlerine yapılan bu saldırılar, aslında milletimizin özgürlüğüne ve geleceğine yapılmaktadır. İşte bu nedenlerle, tarihimizden aldığımız bilinç ve cesaretle, Cumhuriyetimizi korumak ve yüceltmek Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e olan borcumuzdur! Cumhuriyet’in bütün aydınlanma birikiminin yok edilmek istendiği, etnik ve dini temelde bölünmeye çalışıldığı bu günler artık bizler için Cumhuriyeti koruma kararlılığını gösterme zamanıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri ve eserleri, yeniden tam bağımsızlık ve aydınlanma mücadelemizde bizlere yol göstermeye devam edecektir.Atamızın aramızdan ayrılışının yıldönümünde, kendisini saygı, özlem ve minnetle anıyorum.”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan: “Aramızdan ayrılışının üzerinden 79 yıl geçen, ancak her geçen gün yüreklerimizde ölümsüzleşen Mustafa Kemal Atatürk’ün hayat kaynağı olmaya devam eden düşünceleriyle ve inancının ışığıyla aydınlattığı yolda yürümeye devam edeceğimizi belirterek Barışın Kenti Çanakkale halkı adına şükranlarımızı sunuyorum.”

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu: “10 Kasım’da, ölümünün 79. Yıl dönümünde; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen tüm şahsiyetleri, vatanı uğrunda canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, şükran, minnetle ve saygıyla anıyoruz.”

Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 79. Yıldönümündeyiz. Türk Ulusu, her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da, Atatürk’e sevgisini, saygısını ve bağlılığını içten duygularla göstermektedir. Hürriyet mücadelesiyle kurtuluşumuzu, yaptığı devrimlerle modern Cumhuriyet Türkiye’sinin kuruluşunu sağlayan eşsiz atamızı özlemle ve saygıyla anıyoruz.”

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş: “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılını idrak ediyoruz. Ülkemizde ve beldemizde düzenleyeceğimiz Atatürk’ü Anma programları ile O’nun hayatını ve milletimizin geleceğine kazandırdıklarını yeniden hatırlayacağız. Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin bağımsızlığının kılavuzu olmuş ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile dünya tarihine damga vuran bir lider olarak tarihe adını yazdırmıştır. Türkiye Cumhuriyeti ve gelecek nesillere miras bıraktığı en kıymetli emanetlerden biridir.Bu duygu ve düşüncelere, aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ: “Onun kararlı ve dik duruşu; bugüne ışıktır. Bugün, karşı karşıya kaldığımız ihanet çemberini ve şebekelerini, terör sarmalını ortadan kaldırma mücadelemizde aynı kararlılık ve sebatı gösteriyoruz. Milletimiz de bizimle birliktedir, ülkesi için aynı yere yumruk vuracak, göğsünü siper edecek güçte ve cesarettedir. Bunu hep birlikte gördük, yaşadık. Hedefimiz; Ulu Önder Atatürk´ün ve atalarımızın emaneti istiklalimizi koruyarak, istikbalimizin aydınlığını sağlamaktır. İçerde ve dışarıda esarete boyun eğmeden yükselen, kalkınan büyük bir Türkiye yaratmaktır. Kimsenin zerre şüphesi olmasın ki; Atatürkçü olmak sözde değil özde gerçekleşmesi gereken bir uygulamadır ve Atatürk’ün devrimlerine sahip çıkmakla, onları korumakla ve Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmakla gerçekleşmektedir. Bu topraklarda bayrağımız sonsuza kadar dalgalanacak, gelecek nesiller bu vatanın evladı olmaktan bir kez daha gurur duyacaktır.”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Pınar: “Benim naçiz vücudum, elbet bir gün toprak olacaktır. Lakin Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır “diyerek, dünya durdukça Türkiye Cumhuriyetinin baki kalacağını söylemiştir. Bizler de, Türk Milliyetçileri, Ülkücüler olarak, Gazi Mustafa Kemalin emaneti Cumhuriyeti; koruma, kollama görevini birinci vazifemiz olarak görüp, gerekirse bu yolda, canımızı, kanımız vereceğimizi belirtmek isteriz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi varlığına ve bizlere emanet ettiği muhteşem millet eserlerine hiçbir kötü ve hain niyetin musallat olamayacağı inancımızı bir kez daha teyit ederek; ebediyete intikal edişinin 79’uncü yıl dönümünde kutlu hatırasını hürmet ve minnet duygularımızla anıyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet, Allah’ın(C.C) rahmeti üzerine olsun.”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Gültekin Yıldız: “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bizler anlıyoruz, hissediyoruz. Ulusumuzu, ulu önderimizin işaret ettiği yer olan Muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için her an çalışıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz.”

AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok: “Gurur ve güvenle belirtmek isterim ki; millet ile devlet arasındaki bağın, insanlarımız arasındaki kardeşlik, birlik ve bütünlük azmi, şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi varlıklarından güç alarak, milletimizin çizdiği istikamette yolumuzda yürümek Türkiye’yi daha da güçlü kılacaktır.Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79’ncu yıl dönümünde bir kez daha rahmetle, büyük sevgi ve saygıyla anıyoruz.”

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan :Ebediyete intikal edişinin 79. Yıldönümü vesilesiyle büyük önderin ilke ve devrimlerine her zaman sahip çıkacağımızın bilinmesini istiyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.”

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya: “Türkiye, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda ilerlemesini kararlılıkla sürdürmektedir. Aziz Milletimiz, evrensel değerlerin yol göstericiliğinde, yarınların daha da güçlü Türkiye’sini birlik ve beraberlik içerisinde inşa etmektedir. Bugün Uluslararası alanda ağırlığı sürekli artan, bütün dünya tarafından sürekli ilgiyle izlenen, istikrar ve refah içerisinde ilerlemesini sürdüren Türkiye, model alınan bir ülke ve önemli bir bölgesel güç olarak dünya’ya damgasını vurmaya devam etmektedir. Milletçe birlik ve beraberlik içinde elde ettiğimiz başarılar, ülkemizin yolunun açık olduğunun en somut göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79. yıl dönümünde, bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz.”

Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu: “Eğitim-İş olarak bir kez daha altını çiziyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti dervişler, şeyhler, müritler memleketi olmayacaktır. Bu ülkede özgür ve insanca yaşayabilmemiz yalnızca laik Cumhuriyeti yaşatmakla mümkün olacaktır. Bugün ulus olarak yapmamız gereken, Büyük Önder’in yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir. Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu budur. Eğitim-İş; laik, demokratik, bilimsel eğitime, Cumhuriyetimize, bölünmez bütünlüğümüze, Atatürk devrimlerine, sosyal hukuk devletine sahip çıkacak, yılmadan mücadeleye devam edecektir.Devrimci ruhu yaşayan, devrimleri aydınlatan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz.”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com