Sevginin gücü ile 4 madalya

Çanakkale Özel Çocuklar Spor Kulübü Derneği’nden iki sporcu sevginin ve ilginin gücünü bir kez daha ispatladı. Mehmet Aldeniz ve Umut Başaran Atletizm Bölge Şampiyonasında bölge birincisi olarak kente 4 altın madalya kazandırdı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 2017 faaliyet programında yer alan ve Antalya’da yapılan Atletizm bölge Şampiyonasında Çanakkale Özel Çocuklar Spor Kulübü sporcuları Mehmet Aldeniz ve Umut Başaran bölge birincisi oldu.

Çanakkale Özel Çocuklar Spor Kulübü Dernek Başkanı Güngör Sağır; “Kulübümüz sporcularından Mehmet Aldeniz Otizm 19 yaş gurubunda gülle atma da 5.75’lik derecesi ve 200 metrelik koşu ile bölge birincisi oldu, altın madalya aldı. Yine kulübümüzden Down sendromlu çocuğumuz 19 yaş grubu Umut Başaran 400 metre koşu ve disk atmada bölge birincisi oldu, altın madalya aldı. 4 altın madalyamız oldu. Çocuklarımız bugün Çanakkale’de olacak. Kendi aramızda bir tören düzenleyeceğiz, pasta keseceğiz. Valiliğimize ve Belediyemize de ziyaret yapacağız. Çocuklarımız başardıkça mutlu oluyorlar, biz de mutlu oluyoruz.” dedi.

Dilek Akşen, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com