Öz’den Berberoğlu açıklaması

Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklu kalma kararı üzerine TBMM’de düzenlenen basın açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ile birlikte Milletvekili Bülent Öz de katıldı.

Enis Berberoğlu’nun tutukluluk halinin devamı skandal bir karardır” diyen Bülent Öz, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Milletvekili Enis Berberoğlu’nun siyasi bir dava karşısında tutuklu kalması üzerine CHP Milletvekilleri Ömer Süha Aldan ve Mahmut TanaL’ın TBMM’de düzenlediği basın toplantısına katıldı.

Türk Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 284. Maddesine rağmen Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutukluluk halinin devam etmesini skandal bir karar olarak değerlendiren CHP’li Bülent Öz, Basın toplantısı sonrası şu değerlendirmelerde bulundu;

CMK’NIN 284. MADDESİ GAYET AÇIKTIR”

“Bugün TBMM’de CHP Milletvekilleri olarak, emsal kararlara rağmen, değerli Milletvekilimiz Enis Berberoğlu’nun tutukluluk halinin devam etmesi üzerine basın açıklaması gerçekleştirdik. Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 284’üncü maddesi: ‘Bölge adliye mahkemesi karar ve hükümlerine karşı direnilemez’ emredici hükmünü içerir.

Yasa hükmüne rağmen uygulanan bu karar, kabul edilemez ve görevi kötüye kullanma anlamına gelmektedir. Anayasaya aykırı olan bu dava süreci AKP’nin Şahsi savaşına dönüşmüştür.”

“AKP 15 YILDIR MAHKEMELERE TEK TARAFLI KARAR ALDIRIYOR”

“Yargıyı baskı altına alıp, mahkemeleri tek taraflı karar aldırmaya hükmettirmek, 15 yıldır kendi yaptıkları hukuksuzlukları örtmeye çalışmaktır.

Enis Berberoğlu’nun suçsuzluğu Kanun önünde kesindir ve milletin vekili olarak Meclisteki yerini alması en büyük temennimizdir.”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com