Sporda iki yeni branş

Çanakkale’de yeni bir branş olan 1. Kademe Bocce Antrenör Kursu açılıyor. Çanakkale TBBDF il temsilcisi Ender Ali Uluç, yazılı bir basın açıklaması yaparak; “Önümüzdeki haftalarda halka açık alanlarda bocce ve dart tanıtımları yapacağız.”dedi.

Çanakkale TBBDF il temsilciliğine Ender Ali Uluç’un göreve gelmesiyle beraber bu branşlarda hızlı gelişmeler yaşanıyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğretim görevlisi olan Uluç, yaptığı açıklamada “Çanakkale’de bu branşların gelişmesi için çok sayıda antrenöre ihtiyacımız var. Antrenör yetiştirme kursundan sonra yetiştirdiğimiz antrenörleri okullara sevk ederek bocce branşını bir çok öğrencimize tanıtıp lisanslı sporcu sayımızı arttırmayı planlıyoruz. Önümüzdeki haftalarda halka açık alanlarda bocce ve dart tanıtımları yaparak Çanakkale’ye bu branşı tanıtmak istiyoruz 11 Aralık 2017 de 1.Kademe Bocce Antrenörlük kursu açılıyor.Kursiyer katılımı oldukça yüksek ve giderek artmaya devam ediyor. Duyurularımızı sosyal medya hesaplarımızdan halkımız rahatça takip edebilir.” dedi.

Uluç çok yakın zamanda da bocce ve dart hakemlik kursları ile dart antrenörlük kurslarının da açılacağının müjdesini verdi. Üç branşı içinde barındıran İl Temsilciliğinde daha iyi organize olabilmek adına branşlara göre il temsilcisi yardımcıları da atandı. Bocce branşına Sinem Uluç, Dart branşına Burak Subaş, Bowling branşına ise Ercivan Şen getirildi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com