Forest Gump’la 2’nciliğe koştu  

 

İsviçre’nin Zürih kentinde yapılan pasta yarışmasına katılarak 2’nci olan Melis Pastanesi sahibi Hasan Çoban, basın mensupları için kahvaltı organizasyonu gerçekleştirdi.

19-22 Ekim tarihleri arasında, İsviçre’de düzenlenen pasta yarışmasında, başrolünü Tom Hanks’in oynadığı Hollywood yapımı ‘Forest Gump’ filminin ana karakterini pasta olarak yapan ve bu pasta ile ülkemize 2’ncilik kazandıran Melis Pastanesi sahibi Hasan Çoban, dün sabah saat 10.00’da Melis Pastanesinde basın mensupları için kahvaltı programı organize etti.

Hem bugüne kadar katıldığı organizasyonlarda yaptığı pastaları hem de İsviçre’de Avrupa 2’ncisi olduğu pasta ile ilgili tanıtım yapan Hasan Çoban şunları dile getirdi: “19-22 Ekim tarihleri arasında İsviçre’nin Zürih kentinde yapılan Avrupa Pasta Yarışmasına Çanakkale’den Melis Pastanesi olarak katıldık. Yarışmada 88 eser vardı. Biz bu eserlerin arasında Avrupa 2’ncisi olduk. Bu yarışmaya 1’inci olacağımızı düşünerek gitmiştik. Bununla ilgili ciddi bir hazırlık yaptık ama 2’nci olduk.”

“ÇANAKKALE’DE BUNU BAŞARMAK GURUR VERİYOR”

“Çanakkale olarak orada Türkiye’yi temsil ettik. Bizim sektörde benzetme yapmak çok zordur. Birebir insanları pastaya uyarlamak en zor boyuttur. Her türkü eseri yapabilirsiniz ama benzetme konusunda gerçekten zor bir süreçten geçtik. Bunu çok iyi başardığımıza inanıyorum. Mart ayında Yunanistan’da olimpiyatlar başlıyor. Bu organizasyona da davet edildik. Dünya çapında her türlü projede pasta yapabilecek bir ekibimiz var. Büyük pastanelere de eğitim veriyoruz. Çanakkale’de bunu başarmak ayrı bir gurur verici konu. Çanakkale özel bir kent. Burada böyle şeyleri yapmak ve başarı elde etmek son derece gurur verici.”

Engin Ören, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.