Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yaşatmak senin elinde

Organ Bağışı Haftası kapsamında,

Organ Bağışı Haftası kapsamında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakil Müdürlüğü tarafından farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüş Golf Aile Çay Bahçesi’nden başlayarak, İskele Meydanı’nda son buldu. Yürüyüşe Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da katıldı.

Organ bağışı haftası kapsamında, Organ Nakli İl Koordinatörü Uzman Dr. Azem Ülkü önderliğinde ÇOMÜ Tıp Fakültesi Organ Nakil Müdürlüğü tarafından farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Teması “Yaşatmak Senin Elinde” olan yürüyüş, Golf Aile Çay Bahçesi’nde başlayarak İskele Meydanı’nda son buldu.

ORGANLARIMIZLA HAYAT KURTARALIM”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Organ bağışı haftası nedeni ile Golf aile çay bahçesinden İskeleye doğru düzenlenen yürüyüşe katıldı. Başkan Gökhan organ bağışı ile ilgili, “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi organ nakli ile ilgili bir etkinlik düzenledi. Yürüyüş organ bağışını teşvik etmek üzere düzenledi. Bende destek vermek üzere burada bulunuyorum. Organ bağışı çok önemli bir konu, bende organlarımı bağışladım. Herkese bu konuda önerim var, organlarınızı bağışlayın. Hayat kurtaralım organlarınızla, belki birkaç hayat kurtarabiliriz. Başka insanlarda oluşan sorunları giderebiliriz. Ve yine Üniversitemizde çok başarılı bir şekilde özellikle Nefroloji bölümünde böbrek nakli yapılıyor. Bu önemli bir olgu. Çünkü çok ciddi sayıda diyaliz hastamız bulunmaktadır. Organ bağışçıları ne kadar çok artarsa, üniversitemizde böyle olanaklar var ve çok insanı kurtarabiliriz. Yoğun bir çaba var ve bu çabayı önemsiyoruz, destekliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech