Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Elektronik atıklara toplama projesi

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Kasım ayı Meclis Toplantısının ilk oturumunda elektrikli ve elektronik eşyaların ayrı olarak toplanması projesinin başlatıldığını duyurdu.

Çanakkale Belediyesi sosyal Belediyecilik çalışmalarına bir yenisinin daha ekleyerek, atıl pil, elektirkli ve elektronik eşyaların ayrı toplanması için proje başlatıyor. Başkan Gökhan, perşembe gün yapılan Belediye Meclis Toplantısı açılış konuşmasında yeni bir elektrikli ve elektronik eşyaların ayrı toplanması için proje başlattıklarının bilgisini paylaştı. Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen atık pil, elektirkli ve elektronikeşyaların ayrı toplanması çalışmaları kapsamında, atık pil kutularının sayıları arttırılacak.

Elektronik atıkların çevreye olan zararının önüne geçmek amacı ile ayrı toplanması için yürütülen çalışmalar kapsamında kentin çok sayıda noktasına bu atıkların bırakılabilmesi için toplama kutuları yerleştirilecek. Şu ana kadar sadece Çanakkale Belediyesi Hizmet Binası, Mahalle Muhtarlıkları, Mahalle Meclisleri, Sosyal Yaşam Evleri ve bazı marketlerde bulunan atık kutularına ilave olarak Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı diğer birimlere de Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından atık kutuları ve bilgilendirici afişler verilecek. İşlem Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde lisanslı toplayıcılar ile gerçekleştirilecek.

 

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech