Gelişmişlik, eğitimle ölçülür

Çanakkale Eğitim-Sen şubesi tarafından Mümtaz Pirinçciler Meydanı’nda “Çocuklarımızın eğitim hakkına ve geleceklerine sahip çıkmak için bir imza da sen ver” adlı imza kampanyası düzenlendi. Emekli eğitimcilerin ve vatandaşların katkısı yoğun oldu.

Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi dün Mümtaz Pirinçciler Meydanı’na bir masa kurarak bilimsel ve çağdaş eğitim için, eğitim sisteminin öğrencilerin üzerine kara bir bulut gibi çökmemesi amacıyla imza kampanyası düzenledi. İmza kampanyasına, bilhassa emekli eğitimcilerin ve vatandaşların yoğun katılımı oldu.

Eğitim-Sen Çanakkale Şube Başkanı Filiz Savaş, imza kampanyası hakkında yapmış olduğu açıklamada, “Bizler iktidarın eğitim üzerindeki politikalarına karşı mücadele vermeye devam ediyoruz. AK Parti’nin 15 yılda bize en çok zarar verdiği uygulamaları eğitim konusunda oldu. Çünkü Bir ülkenin gelişmişliği eğitim seviyesi ile karşılaştırılır. Şu andaki uygulanan eğitim politikaları gerici ve dinci politikalardır. Çanakkale’de yerelde vatandaşları bir hafta boyunca sürecek. Bu imzalar tamamlandıktan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sunulacaktır. Mücadele devam edecektir. Başaracağımıza inanıyorum” sözlerine yer verdi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com