“Denge’siz” Sergi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi 3 sanatçının eserlerinin yer aldığı Denge’siz Karma Teknik Sergisi, Yazar ve Sanatçı Evi’nde açıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 3 son sınıf öğrencisinin eserlerinden oluşan, ‘Denge’Siz’ adlı karma teknik sergisi, Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde açıldı. Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’ndeki sergi açılışına, sanatseverler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Karma Teknik Sergisinde, Zeynep İnceman, Dilara İlata ve Gülşah Bayram’ın desen çizim ve yağlı boya tablolarından oluşan 65 eser yer alıyor.

Sanatçılar tarafından yapılan açıklamada, “Sergiler tuhaftır, ama karma sergiler daha bir tuhaf. Çünkü bizi bütünden uzaklaştırarak iç dünyamızın derinliklerine gönderir. Çoğunlukla bunları fark etmemiz uzun yıllar alabilir. Bizler bu yoğunlukta bazı ayrıntıları kaçırırız ve bunları fotoğraflardan, bazen de resimlerdeki detaylardan fark ederiz. Bu detaylar, hayatımızdan şeritler halinde geçer. O anda yaşadığımız ruhsal karmaşa çalışmalara odaklanmamızı zorlaştırır, hatta anlamsız hale bile getirebilir. Önemli olan, karmaşanın içindeki bütünlüğü fark edebilmek. İşte burada izleyicinin ruh hali, bilinçaltı ve hisleri devreye girer. Bizlerde bu yorumlara farklı açıdan bakmalarını sağlamak düşer” sözlerine yer verildi.

Karma Resim Sergisi Yazar ve Sanatçı Evi’nde, bir ay boyunca gezilebilir.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com