Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Hain PKK terörünü lanetliyoruz”

Eğitim İş Çanakkale Şubesi

Eğitim İş Çanakkale Şubesi tarafından yayımlanan yazılı açıklamada PKK terörü lanetlendi.

Terörü lanetleyen bir basın açıklaması yayımlayan Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu “Hain terör çirkin yüzünü Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde göstermiş, sınırın sıfır noktasında çıkan çatışmada 6 askerimiz ile 2 güvenlik korucusu şehit olmuş biri ağır olmak üzere 2 asker de yaralanmıştır.

Böylece son altı ayda verdiğimiz şehit sayısı 177’ye çıkmış, siyasi iktidarın “Referandumdan evet çıkarsa, terör biter” şeklindeki sözlerinin sadece bir korku stratejisi olduğu ortaya çıkmıştır.

Siyasal iktidarın yanlış, ödün veren tavrından güç alan, emperyal yazılımlı bölücü terör örgütü kan dökerek amaçlarını gerçekleştirmeye çalışmaktadırlar.” denildi. 

Açıklamaya, “AKP iktidarı terör konusunda, emperyalizmin dayatmalarından medet ummak yerine, Atatürk’ün; ‘Yurtta barış, Dünyada barış’ ilkesinden hareketle ulusal politikalar üretmeli ve bunların sürekliliğini sağlamalıdır. TBMM, bir an önce toplanıp, teröre karşı uygulanacak ulusal politikayı belirlemelidir. 

Eğitim-İş olarak; terörü bir kez daha lanetliyor ve kınıyor; şehitlerimize rahmet, acılı ailelerine, ulusumuza sabır ve başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz.” son verildi.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech