Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Göğebakan Avrupa şampiyonu

Çanakkale’nin taekwondodaki gururu Emine

Çanakkale’nin taekwondodaki gururu Emine Göğebakan, Avrupa şampiyonu oldu ve Avrupa’yı fethetti.

Avrupa Taekwondo Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası, 02-05 Kasım 2017 tarihleri arasında Güney Kıbrıs’ta yapılıyor. Güney Kıbrıs’ta gerçekleşmekte olan Avrupa Gençler Taekwondo şampiyonasına Avrupa’nın değişik 37 ülkelerinden, 502 sporcunun katıldığı ve Taekwondo’nun devleri olan, Rusya, İspanya, Fransa gibi ülkeler katıldı. İlk maçında Hırvat, 2. ve 3. maçında Rus rakipleri ile karşılan Çanakkale Anafartalar spor kulübü sporcusu Göğebakan, finalde ise Alman rakibini 12-3 gibi ezici bir üstünlükle yenerek Avrupa şampiyonu oldu.

“Çanakkale’mizin taekwondodaki gururu Emine Göğebakan, şanlı bayrağımızı dalgalandırarak istiklal marşımızı okutmayı başardı. Sporcum Emine’yi bu büyük başarısından dolayı tebrik ediyor, onu alnından öpüyorum.” diyen Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık, “Şampiyonaya yoğun ilgi ve katılım vardı. Ülkeler ve şampiyonaya katılan sporcular bu şampiyonaya çok iyi hazırlanıp tatemiye çıktılar” dedi. Altunışık, bu dev şampiyona Türkiye ve tüm ülkeler iyi hazırlanmışlardı maçlar çok çekişmeli ve kıran kırana geçiyordu azimli ve kararlı olan sporcumuz Emine rakiplerini farklı skorlarla yenerek Avrupa’nın En iyisi olmayı başardı.

Yıldızlarda Dünya üçüncüsü olan Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü Sporcumuz Emine Göğebakan, şimdi bir üst kategori olan gençlerde de Avrupa Şampiyonu olmayı başardı. Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık, “Sporcumuz Emine’ye çok güveniyordum. Yapılmakta olan bu önemli Avrupa taekwondo şampiyonasında şampiyon olacağı inancındaydım. Sporcumuzda gereğini yaparak Avrupa Şampiyonu olmayı başardı. Sporcumuz Emine; bu sporda çok yetenekli, bilgi ve becerisi olan bir sporcumuz, gittiği her maçta şampiyonluklarla ve başarılara ülkemizi ve Çanakkale’mizi en iyi şekilde temsil etmiş ve başarılarla ülkemize ve ilimize dönmüştür.”

Altunışık, sözlerine şöyle devam etti: “Sporcum Emine 2014 yılında Azerbaycan’da yapılan yıldızlar Dünya taekwondo şampiyonasında Dünya üçüncüsü olup Çanakkale’nin spor tarihinde bir ilki yaşatmıştı. Sporcum bu yıl bir üst kategori olan gençlerde yine Avrupa şampiyon oldu. Gençler kategorisinde şampiyon olmak gerçekten çok zor ama sporcum zoru başararak Avrupa şampiyonu olmuştur. Ben sporcumu bu büyük başarılarından dolayı kutluyor ve daha büyük başarılara imza atacağına inanıyorum” dedi.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech