Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ejder, Erkek’ten özür bekliyor

Eceabat’ın AK Parti’li Belediye

Eceabat’ın AK Parti’li Belediye Başkanı Adem Ejder, önceki gün düzenlediği basın toplantısında AK Parti il teşkilatı tarafından istifasının istenmesi gerektiğini söyleyen CHP Çanakkale Milletvekili Av.Muharrem Erkek’e yazılı bir cevap verdi.

CHP Çanakkale Milletvekili Av.Muharrem Erkek’in önceki gün düzenlediği basın toplantısında Eceabat Belediye Meclisi’ni örnek göstererek AK Parti’li Başkan Adem Ejder’in aldığı kesin hükümler neticesinde istifaya davet edilmesini söylemesi üzerine Başkan Ejder’den cevap gecikmedi.

Ejder, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Çanakkale CHP Milletvekili Muharrem Erkek’in dün itibariyle televizyon kanalında yaptığı konuşmada Çanakkale Belediyesi’nde meydana gelen olayları örtbas etmek amacıyla partimize ve şahsıma karşı yaptığı bu ithamlar, fazlasıyla abartılmış ve artık karalama boyutunu ulaşmıştır. Belediye Meclisimizde yaşanılan olaylar karşılıklı olarak adli mercilere taşınmıştır.

Sayın Erkek, mesleği itibariyle yıllardır basit ve ağır cezayı gerektirecek birçok davaya müdahil olup savunmasını yapmıştır. Ama görüyorum ki; siyasete bakışı mesleğinin önüne geçmiş ve adaletten uzaklaştığı görülmektedir.” 

“ERKEK’İN ÖZÜR DİLEYECEĞİNİ UMUYORUM”
“Darp ve hakaret fiilleri, şuan ki yürüttüğüm belediye başkanlığı görevimden el çektirilecek bir durum olmamakla birlikte kendisi de bunu bilmektedir. Sayın Erkek’in en kısa zaman da kamuoyunu bilgilendireceğini ve şahsımdan özür dileyeceğini umuyorum.

25 yıldır yürüttüğüm siyaset hayatında halkımıza hizmet etmeyi her zaman ön planda tuttum. Kendi imkanlarımızla halkımız için en iyi olan ne ise onu yapmak için çaba gösterdim. Şimdiye kadar ki siyasi ve özel yaşamımda yüz kızartıcı suça karışmadım, ülkemizi hedef almış şer odaklarının ve yandaşlarının yakınında yer almadım hiçbir zaman onları savunmadım.

“YILMADIK YILMAYACAĞIZ”

“Tabii ki her zaman olduğu gibi önümüze engeller çıkacak, hakkımda çirkin siyaset yapılacaktır.

Yılmadık yılmayacağız. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada halka hizmetin, hakka hizmet olduğu anlayışı içerinde görevimi yürütmeye devam edeceğim. Halkımızın, siyaset arkadaşlarımızın ve bizi sevenlerin bu ithamlara itibar etmemeleri önemle rica olunur.”
Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech