Kasım ayı meclisine rekor katılım

Kasım ayı Belediye Meclis Toplantısı, Çanakkale Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Ak Parti Çanakkale Teşkilatı, Kasım ayı Belediye Meclisine tam kadro katıldı.

Çanakkale Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısı önceki akşam saat 17.30’da Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Ekim ayı Meclis Toplantısında Başkan Gökhan ve Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu arasında yaşanan ve ülke gündemine oturan tartışma nedeniyle Ömercioğluna destek vermek için Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız, Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Üyeleri, İl ve İlçe Teşkilatı Yöneticileri ve Üyeleri toplantıya tam kadro katıldı. Başkan Gökhan, açılış konuşmasına 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak ve önceki gün verdiğimiz 8 Şehit için rahmet dileyerek başladı. Ak Parti Belediye Meclisi Üyeliğinden istifa eden İsmail Sessiz’in yerine seçilen Erdal Savaş, kendini tanıttı. Başkan Gökhan Yeşil Bina’nın zemin çalışmalarının sonuna gelindiğini ve artık binanın yükselmeye başlayacağını belirtti.

 “ATIKHİSAR’DA SU SEVİYESİ ÇOK DÜŞTÜ”

Atikhisar Barajındaki su seviyesinin 15 milyon 465 bin metreküpe kadar gerilediğini ve tarımsal arazilerin sulama ihtiyacını karşılayamacak duruma gelindiğini dile getiren Başkan Gökhan, Umurbey Barajı’ndan destek alınması için ya kanal hattı projesi ile arıtmaya bir hat çekilmesi gerektiğinin ya da sulama alanlarının Umurbey Barajından sulanması için bir proje geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin çok güzel bir hastane olduğuna değinen Gökhan, bu hastaneye ulaşım için 6 adet hat oluşturduklarını ve gereken yeni çalışmaları yapacaklarını belirtti. Kayyum atanan bir Belediye ile kardeş Belediye olunduğu için soruşturma geçirdiği haberlerine de değinen Başkan Gökhan, soruşturmanın ifade özgürlüğü kapsamında Danıştay tarafından kaldırıldığını belirtti.

CHP ve Ak Parti Belediye Meclis Üyelerinin de ortak konusu hastanenin yeri ve ulaşım sorunları oldu. CHP ce Ak Parti Belediye Meclis üyeleri, Çanakkale’de yapılması planlanan maden arama ve termik santrali kurma konuları üzerinde ortak bir eylemsel direnişte bulunulması gerektiği noktasında hem fikir oldu. Meclis Toplantısı gündem maddelerinin ve imar planlarının konuşulması ve oylanmasından sonra sona erdi.

Engin Ören, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.