Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’li Erkek, AK Parti’yi göreve davet etti

CHP Çanakkale Milletvekili Av.

CHP Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek AK Parti Çanakkale teşkilatını ve AK Parti Milletvekillerini göreve davet etti.

Bugün sabah saatlerinde gündemini değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Milletvekili ve T.B.M.M. Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Muharrem Erkek, çevre duyarlılığı konusunda kamuoyu yaratmak ve ÇED süreçlerini durdurmak üzere AK Partili Milletvekillerini göreve davet etti. Erkek, basın mensuplarının bir sorusuna Çanakkale Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısındaki gerginliğe Eceabat Belediyesini örnek göstererek cevap verdi.

“ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ BU TOPRAKLARI KORUMAK”

Çevrenin havanın, toprağın korunması gerektiğini, Çanakkale ve çevresinin ciddi bir tehdit altında olduğunu da belirten Erkek, asıl görevin iktidar Milletvekillerine düştüğünü ifade etti. Kazdağları’nda altın madenciliği ve Çırpılar’daki termik santral çalışmalarından da bahseden Milletvekili Erkek, “Biz öncelikle doğdumuz, büyüdüğümüz ve seçildiğimiz toprakları korumakla yükümlüyüz” dedi. Siyanürle altın aranması için ruhsat verilmesi halinde Çanakkale’nin tek içme suyu kaynağı olan Atıkhisar Barajı’nın ve bütün bölgedeki yer altı sularının ciddi tehdit altında olacağını ifade etti. Çanakkale’nin tarım kenti olduğunu vurgulayan Erkek, Çevre İl Müdürlüğünü, Çanakkale Valiliğini ve Ak Parti Çanakkale Milletvekillerini görev ve sorumluluğa davet etti. “O ruhsat verilmemeli” diyen Erkek, “O ruhsatın verilmesi Çanakkale’ye ihanettir” diye konuştu.

“TERMİK SANTRAL İÇİN TAVIR BEKLİYORUZ”

Erkek, Yenice’de ÇED raporu beklenen Çırpılar Termik Santrali için Yenicelilerin çok tedirgin olduğunu ve muhtarların da Tarım ve Köy İşleri Bakanı’ndan randevu talep ettiğini ancak verilmediğini söyledi. “Biga yarımadasında yeteri kadar termik santral faaliyettedir. Bizim yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmemiz lazım. Bizim rüzgarımız, suyumuz, güneşimiz… Her şeyimiz, yenilenebilir enerji için yeterlidir.” diyen Erkek, Çırpılar Termik Santral sürecini takip ettiklerini, iktidar Milletvekilleri ve Yenicelilerden ve Çanakkalelilerden tavır beklediklerini ifade ederek, kamuoyu baskısının olmadığı takdirde hiçbir şeyin başarılamayacağını kaydetti.

ECEABAT BELEDİYESİ’Nİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Çanakkale Belediyesi Ekim ayı toplantısında yaşanan gerginlik üzerine sorulan bir soruya da Eceabat Belediyesini örnek göstererek cevap verdi ve AK Parti İl Başkanlığının Eceabat Belediye başkanını istifaya davet etmesi gerektiğini söyledi.

Çanakkale Belediye Meclisi toplantısını izlediğini, tarafların bir siyasi bir tartışması olduğunu belirten Erkek, bir hakaretin söz konusu olmadığını ifade etti. Muharrem Erkek, “Hareket ve tehdit varsa Çanakkale adliyesine gider, müracaatını yapar. Bu müfettişlerin işi değil.” dedi. “Kendi belediye başkanlarını, Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarıyla lütfen karıştırmasınlar” diyerek konuşmasına devam eden Erkek, “Bizim belediye başkanlarımız hak hukuk ve adalet diyerek sonuna kadar mücadele ederler” dedi.

“AK PARTİ İSTİFAYA DAVET ETSİN”

CHP’li Milletvekili Erkek, konuşmasına Eceabat Belediye Başkanı’nın yine Eceabat Belediye Meclis Üyesine görevi başında hakaret ve tehdit ettiğini, bir başka Belediye Meclis Üyesini de darp ettiğini hatırlatarak devam etti. Erkek, “Eceabat Belediye Başkanı, AK Partili Belediye Başkanı değil mi? Belediye Meclis Üyelerini tehdit ettiği ve darp ettiği gerekçesiyle ceza aldı. Kesinleşmiş hükümden bahsediyorum. Yine bir siyasi partinin kadınlarına hakaret ettiği için ceza aldı. Kadına hakaret var, belediye Meclis Üyesine darp var, hakaret var. AK Parti Çanakkale teşkilatı, ne yapıyor bu belediye başkanı ile ilgili? 10 ay hak mahrumiyeti var. Kim koruyor, kimler koruyor?

Siz bir partinin iç sorunlarını belediye meclisine taşıyamazsınız. Burada olan (Çanakkale Belediye Meclisi’nde) siyasi tartışmadır. Orada hakaret de tehdit de olmamıştır. Yaşanmaması gereken bir tartışma yaşanmıştır. Burada ben yargı kararlarıyla sabit bir olaydan bahsediyorum.” diyerek AK Parti Çanakkale teşkilatını Eceabat Belediye Başkanını istifaya davet etmesi gerektiğini söyledi.

Eylem Gözeldere – Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech