Berkit’ten kombi uyarısı

Kış aylarının yaklaştığı şu günlerde kentte çok sayıda vatandaş kombi ve peteklerinin bakım ve temizlik işlemlerine başladı. TÜKODER Çanakkale Şube Başkanı Ali Rıza Berkit, bu işlemler sonrasında vatandaşların mağdur olmaması için bir dizi uyarılarda bulundu.

Kış aylarının yaklaşmasıyla kombi ve petek bakımlarını yaptırmaya hazırlanan vatandaşlara TÜKODER Çanakkale Şube Başkanı Ali Rıza Berkit’ten uyarı var. Berkit, bu tarz bakımları yapan kişilerin ve yaptırılan kuruluşların önemli olduğunu ve vatandaşların, mağduriyet yaşamamak adına bu gibi işlemlerini yetkili servislere yaptırmaları konusunda dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

“BAKIM VE TEMIZLIK YETKILI SERVISLERE YAPTIRILMALI”

Konuyla alakalı gazetemize açıklamalarda bulunan TÜKODER Çanakkale Şube Başkanı Ali Rıza Berkit, açıklamasının devamında şunları dile getirdi: “Kış mevsimine adım adım yaklaştığımız şu günlerde vatandaşlar kombi ve petek bakımlarını yaptırmaya başladı. Bu temizlik ve bakım işlemleri ile ilgili derneğimize, tüketicilerden çok sayıda şikayet geliyor. Bakım ve temizlik işleminde kullanılan bazı kimyasallar peteklere ve kombiye ciddi zararlar veriyor. Ayrıca tüketicilerin yaptırdıkları işlemle alakalı ve ödedikleri ücretle ilgili belge alması gerekiyor. Bizim tüketicilere önerimiz, kombi ve petek konusunda yaptırmak istedikleri bakım ve temizlik işlemlerini yetkili servislere ya da alanında uzman olan kişilere yaptırmaları. Aksi takdirde ortaya mağduriyetler çıkyor. Ancak her türlü durumda tüketicinin haklarının korunması noktasında biz vatandaşlardan gelecek başvurulara açığız.”

Engin Ören, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com