Yılın basın ödülleri sahiplerini buldu

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından 32. kez düzenlenen Yılın Basın Fotoğrafları Ödül Töreni’ne ev sahipliği yaptı.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da katıldığı törende Türk basınının önde gelen foto muhabir ve gazetecileri ödüllerini aldı.

BYEGM haber bültenine göre; Bu yıl 32.si düzenlenen Yılın Basın Fotoğrafları Ödül Töreni, BYEGM Basın, Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. BYEGM Basın ve Halkla İlişkiler Birim Sorumlusu Damla Ünler Karagöz ile eşi Fox TV sunucusu İlker Karagöz’ün sunuculuğunu yaptığı gecenin açılış konuşmasını Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Genel Başkanı Rıza Özel yaptı.

Ödül verilecek foto muhabirlerinin seçilmesinde görev alan jüri üyelerinin isimlerini bağlı bulundukları uluslararası kuruluşlar ile birlikte açıklayan Özel, “

1985 yılında 15 kare fotoğraf ile başlayan bir organizasyon bu. Ama bugün dünyanın ve Türkiye’nin basın fotoğrafına yön veren isimleri ağırladığımız jüri tarafından seçilen fotoğrafların sunulduğu bir organizasyon. Türkiye’deki en prestijli basın fotoğrafı ödüllerini veriyoruz” dedi.

BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca’nın ödül verdiği isim, Sebahattin Yılmaz-Cem Emir Özel Ödülü’ne layık görülen İsmail Coşkun oldu. Mustafa Pekcan Özel Ödülü’nü ise Cumhuriyet Gazetesi’nden Necati Savaş aldı. Savaş’a ödülünü, Pekcan’ın eşi Didem Pekcan ile oğlu Can ve fotoğrafta yer alan 15 Temmuz gazisi Ülkü Sayın verdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.