Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yerel erkler panelde buluştu

İktisadi Kalkınma Vakfı, Çanakkale

İktisadi Kalkınma Vakfı, Çanakkale Ticaret Borsası ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, iş dünyasını bilgilendirme ve görüş alma çalışmaları kapsamında, Borsa Konferans Salonunda panel gerçekleştirildi.

Türkiye – AB ilişkilerindeki gelişmeler ve iş dünyası üzerindeki etkilerinin ele alındığı panel dün saat 14.00’da, Çanakkale Ticaret Borsası Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Programa, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gün, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Temiz, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erdem Karadağ, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ile birlikte şehirdeki iş dünyasından ve kamu kuruluşlarından yetkililer katıldı.

“MEVCUDİYETLERİ BİZLER İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, şunları dile getirdi: “İş dünyasını bilgilendirme ve görüş alma çalışmaları kapsamında İktisadi Kalkınma Vakfı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Çanakkale Ticaret Borsası işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz panelimize hepiniz hoş geldiniz. Borsamıza teşriflerinizden dolayı saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün burada İstanbul Sanayi ve İstanbul Ticaret Odalarımızın ortak girişimi ile kurulan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin ve diğer bazı iş dünyası kuruluşlarının destekleri ile çalışmalarını sürdüren, 1965 yılından bu yana Türkiye’nin dış ilişkileri ve özellikle Avrupa Birliği Sürecini yakından izleyen, ürettiği 300’e yakın yayın dergi bülten ve raporun yanında düzenlediği seminer ve projeler ile konuyu iş dünyamız adına araştırıp, düşünce üreten bir kuruluş olan İktisadi Kalkınma Vakfımız ile beraberiz.Çanakkale Ticaret Borsası olarak İktisadi kalkınma Vakfımızı yakinen takip ediyoruz. Geçmiş dönem yöneticileri ve şimdiki yöneticileri ile güzel diologlarımız var. Genel Kurul delegesi olarak Olağan Genel Kurullarına Ticaret Borsamızı temsilen katılmaktayım. Kendilerine ilimize teşriflerinden dolayı hoş geldiniz diyorum. Nitekim mevcudiyetleri bizler için çok kıymetli.”

PROGRAMDA 4 ADET PANEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Programın devamında İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, ‘Türkiye’nin AB Perspektifi: AB Pazarı ve Türkiye’nin Konumu’, İKV Strateji ve İş Geliştirme Müdürü M.Gökhan Kilit ‘Gümrük Birliği’nin Güncellenmesi ve İş Dünyasına Etkileri’, İKV Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray ‘Küresel Ticarette Yeni Kurallar, Yeni Aktörler’,  İKV Araştırma Müdürü Çisel İleri ise ‘AB Fon ve Programları: Türkiye –AB Mali İşbirliği’ isimli panelleri katılımcılara sundu. Program soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech