Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uz’dan cevap gecikmedi

Çanakkale Şehit Gazi Aileleri

Çanakkale Şehit Gazi Aileleri Derneği Başkanı Gülşen Uz, Kent Konseyi mahalle meclisi seçimli genel kurulunda yaşandığı iddia edilen olay ile ilgili açıklama yaparak kendisini kınayanlara da cevap verdi.

Çanakkale Gaziler Şehit ve Vakfı Şube Başkanı ve Çanakkale Şehit Gazi Aileleri Derneği Başkanı Gülşen Uz, yaptığı açıklamada Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclisi Başkanı’nın açıklamasına cevap vererek, iddiaların asılsız olduğunu vurguladı.

Başkan Uz, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclis Başkanı Mustafa Kırıkkulak tarafından tarafıma kasıtlı ve bilinçli olarak yapılan açıklamasındaki beyanlar, ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır. Yaşamaktan onur duyduğum memleketim Çanakkale’de, bugüne kadar hiçbir kişiyi ayrıştırmak, ötekileştirmek, ırkçılık yapmak, aşağılamak, küçük görmek ya da faşist davranışta bulunmak gibi bir davranışım ve uygulamam olmamıştır. Ben; BU ÜLKENİN BEKASI İÇİN LAFTA VE SÖZDE DEĞİL YAŞANTISIYLA BEDEL ÖDEMİŞ, BU VATANIN TAŞINDA TOPRAĞINDA KANI OLAN, DEVLETİMİZİN VATANIMIZIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ UĞRUNA CAN VEREN AZİZ ŞEHİTİMİZİN KAHRAMAN GAZİLERİMİZİN AİLELERİNİN TEMSİLCİSİYİM AYNI ZAMANDA ŞEHİT EŞİYİM. Bu yüzdendir ki bu toplumun bu ülkenin en asli unsuruyum çünkü bu Vatanın birlik ve bütünlüğü için can veren Şehit eşiyim, toplumun her kesimini kucaklayan seven birlik ve beraberliği kaynaştırılmasından yana olan biriyim.

“ÇANAKKALE’YE HİÇ YAKIŞMAYAN MAHALLE SEÇİMİ”

İlgili Habere konu olan olay: Cevatpaşa Mahallesi Kent Konseyi seçiminde oyumu kullanmak için gittiğimde yaşanmış olup, kent konseyi vizyonuna uygun olmayan seçim atmosferinde yaşanan kavgalar ve çekişmeler sonucu çıkan itiş-kakış ve arbedeler esnasında yaşanan bir süreçte gelişmiştir ki bu olayın yaşandığı süreçte, kent konseyi yürütme kurulu üyelerimiz Ahmet Kale ve Serap Dikenli hanımefendi de yanımdaydı. Seçime katılan diğer üyeler gibi tartaklanmış ve üzerlerine yürünmüştür. Bu sürecin; her seçimde olduğu gibi seçim zamanlarında seçim atmosferine ve seçim ahlakına riayet etmeyen kişiler tarafından planlı yönlendirmeler ya da seçim atmosferinin rekabetinden kaynaklanan kişiler tarafından yaratılan bir süreç olduğunu değerlendiriyorum.

Bu süreçte; birlikte olduğum bir grubun konuşma ortamında bana ‘diğer mahalle seçimlerinde sizi aramızda göremedik Gülşen hanım’ sorusu üzerine ben de ‘bu tür seçim atmosferlerinde istenmedik olaylar yaşanmakta, bu neden ile çekindiğimden dolayı katılmıyorum. Cevatpaşa’da ben bu olayı yaşadım, diğer mahalle seçimlerinde bunları görüp üzülmek istemiyorum. İnsanların bir mahalle seçimi sebebiyle ayrımcılığı beni üzüyor. Benim sadece bu mahallede oy kullanmaya hakkım vardı, diğer mahallelerde oy hakkım yok. Gidip de bir mahalle başkanlığı için insanların birbirini kırmasını görmeyi istemiyorum. Hatta bu olayın en kötü örneği; benim de düşünceme benzerlik gösteren Çanakkale’ye hiç yakışmayan mahalle seçimi Barbaros Mahallesinde gerçekleşti. Onu duymak bile beni üzdü. Mahalle seçimlerine bu yüzden katılmadım. Bu seçime de oy hakkım olduğu için geldim” ifade ettim.

“UCUBE DEMEDİM”

Beyanımda; Mustafa Kırıkkulak’ın basın açıklamasında beyan ettiği tarzda ‘Fevzipaşalıların Kendilerine Kötü Davranacaklarını, iteleyeceklerini, kovacaklarını, ucube oldukları’ gibi beyanlarda bulunmadım. Kaldı ki bu

konuşmalar geliştiğine Mustafa Kırıkkulak ortamda bulunmamaktaydı. Bu olayın: yaşandığı iddia edilen yerde değil de, seçimden iki gün sonra Kent Konseyi Web sitesinde bilinçli olarak yer alması da oldukça manidardır. Bu manidarlığa burada yeri gelmişken ufak lakin anlamı büyük bir not düşmek isterim ki; ‘Kent Konseyi Resmi Web sitesi; Kent Konseyi Yürütme Kurulunun bilgisi ve onayı dışındadır, bunun takdirini kamuoyuna bırakıyorum!’

“ÇANAKKALE’DE GÜZEL GÜNLER YAKIN”

Bu vesile ile tekrar etmek isterim ki, ben Tüm Çanakkale halkını bir bütün olarak mahalle ve etnik kimlik ayırt etmeden seviyorum  ve Çanakkale’de güzel günlerin yakın olduğunu müjdeliyorum. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine uygun mutlu ve huzurlu, kadına şiddetin olmadığı, seçilmişe saygının olduğu, yalansız bir Çanakkale’de halkımızın huzur ve barış  içinde yaşamasını istiyorum. Ben seçilmiş bir irade olarak; kimseye boyun bükmeden, kimsenin boyunduruğuna girmeden görevimin başındayım, günü geldiğinde bilinçli ve kasıtlı haberlerin sonucu olarak değil, seçen iradenin tercihi ve sonucu olarak görevimi benden sonra gelecek seçilmiş iradeye devrederim. Kamuoyuna

saygılarımla…”

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech