“Biz Kandırılmadık, Kandırılamayız”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Hale Gökhan, Lodos’ta düzenlenen kahvaltıda Kent Gönüllüleri ile bir araya geldi. Kahvaltıda konuşan Gökhan, “Biz kandırılmadık, kandırılamayız” diyerek tepkisini dile getirdi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, Belediye Başkan Yardımcısı Özleyiş Çetin ve CHP Belediye Meclis Üyesi Rebiye Ünüvar, Lodos’ta düzenlenen kahvaltıda Kent Gönüllüleri ile buluştu. Ünüvar, 2014 yılından bugüne kadar, gönüllülük esasına dayalı olarak kentteki çalışma ve faaliyetlerde yer alan  kent gönüllüsü kadınlarla beraber çok büyük bir yol kat ettiklerini belirtti. Ünüvar, kadınlara verdiği desteklerden dolayı da Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a teşekkürlerini iletti.

“IRKÇI SÖYLEMLERI NEFRET ILE KINIYORUM”

Sonrasında bir konuşma yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; Türk toplumunun temel unsurunun kadınlar olduğunu söyledi. Başkan Gökhan konuşmasının devamında şunları dile getirdi: “Biz Çanakkale’de kadının önemini bilen bir anlayışa sahibiz. Son günlerde yeniden Cumhuriyeti sahiplenme bilinci ortaya çıktı. Biz kandırılmadık, kandırılmayız. Siz Kent Gönüllüleri bu kentte hissediliyorsunuz. Sizin sayenizde bu kent özgürlükçü bir kent oldu. Geçtiğimiz günlerde bir mahalle meclisi seçimlerinde bir bayan, roman bir kadına hakaret etti. Roman vatandaşlar bu kentin unsurlarıdır. Böyle bir davranışı nefret ile kınıyorum.”

Başkan Gökhan, son olarak Kent Gönüllüleri ile böyle bir etkinlikte bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

Engin Ören

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com