Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Temel ihtiyaçlar karşılanamıyor

Çanakkale’nin yeni devlet hastanesi,

Çanakkale’nin yeni devlet hastanesi, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde şu anda aktif olan bir yemekhane bulunuyor. Yemekhanenin küçük ve kısıtlı sandalye sayısı olmasından dolayı, kuyruklar oluşuyor. Hastane personelleri bu durumun çözülmesi gerektiğini düşünüyor.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi önceki gün tüm birimleriyle hizmet vermeye başladı. Kentte yeni, temiz bir hastane yapıldığı görüşünde olanlarda, hastanenin yerinin uzak olduğunu düşünenlerde mevcut. Yeni hastane beraberinde bir çok fikir ayrılığı ve görüşü de doğurdu. Hastane içersinde yapılan incelemelerde hastanede şu anda bir tane yemekhane olduğu görüldü. Aktif olan bir tane yemekhanenin olmasından dolayı, yemek kuyrukları oldukça uzun ve zaman alan bir hale dönüştü.

Hastane çalışanlarından edinilen bilgilere göre şu anda hastanenin mevcut bir kantini de bulunmuyor. Hastane çalışanları su ve benzeri gibi ihtiyaçlarını hastane dışına çıkarak bölgedeki marketlerden karşılıyorlar. Hastalarında hastane içersinde su,bisküvi yada kan verildikten sonra ihtiyaç duyulan şekerin karşılanmasına yönelik ürünler alabileceği bir mekan bulunmuyor. Hastane çalışanlarını şu an en çok zorlayan konulardan biri öğle yemeği problemi. Hastane de bir tane açık yemekhane bulunmasından ve onunda sandalye sayısının kısıtlı olmasından dolayı, hastane kapasitesine yemekhane sorunsuz bir biçimde hizmet veremiyor. Çalışanlar hastanenin yeni olduğu bir takım sorunların oluşabileceğini ama en kısa sürede özellikle beslenme sorununun çözülmesi gerektiği görüşündeler.

Ayrıca Hastanede bugün tuvaletlerin taşması sonucu, zemin katta bulunan “Heyet Poliklinikleri”nin kullanılamadığı öğrenildi.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech