Cumhuriyet için pedal çevirdiler

Geçen yıl kurulan ve kısa sürede Çanakkale’de bisiklet konusunda ciddi çalışmalara imza atan Çanakkale Bisiklet Platformu, Cumhuriyet’in 94. Yılı kapsamında yapılan etkinliklere yaptıkları bisiklet turuyla damga vurdu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında gerçekleştirilen bisiklet turuna 7’den 70’e her yaştan 120’den fazla bisiklet sever katıldı.

Çanakkale Bisiklet Platformu tur ile ilgili yaptığı açıklamada; “Merhaba çok değerli bisiklet severler, Cumhuriyetimizin 94. yılı kapsamında başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan için mücadele vermiş tüm kahramanlarımızı anmak için düzenlemiş olduğumuz ‘Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu’ başarıyla tamamlanmıştır.

Bu bisiklet turunun sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olan Çanakkale Valiliği İl Emniyet Müdürlüğüne, tur boyunca güvenliğimizi 10 motor ve 1 araç ile destek sağlayan Çanakkale Sivil Motorize Arama Kurtarma Derneğine ve katılımlarından dolayı 120’den fazla bisiklet severe de çok teşekkür ediyoruz.

Benim nâçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Cumhuriyet’in geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan gurur verici atılım ve başarıları, her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç vermesi dileğiyle.

YAŞASIN CUMHURİYET!” denildi.

Haber Merkezi, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com