Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aradığınız Hastaneye Ulaşılamıyor

Çanakkale’nin Kepez Beldesi’nde faaliyete

Çanakkale’nin Kepez Beldesi’nde faaliyete geçen Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde telefonlar çekmiyor. Hastanenin birçok bölgesinde baz istasyonu yetersizliğinden dolayı telefon hatları kullanılamıyor. Hastane personeli de hastalarda bu durumdan oldukça mağdur oldu.

Çanakkale yeni Devlet Hastanesi binasına önceki gün kavuştu. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi tam manasıyla 30 Ekim tarihinde hizmete girdi. Hastanenin tüm poliklinikleriyle birlikte faaliyete geçmesi neticesinde birçok sorunda beraberinde geldi. Hastane içersisinde yapılan incelemelerde hastanenin birçok bölgesinde telefon hatları çekmedi. Hastane içerisinde telefonlarını kullanmak isteyen hastalar, telefon ekranlarında “Şebeke Yok” yazısı ile karşılaştı. Hastane içerisinde acil bir konuşma yapması gereken vatandaşlar, konuşma yapabilmek için hastanenin dışına çıkarak telefon görüşmelerini yapıyorlar.

Hastane personellerinden edindiğimiz bilgilere göre,çevrede yeterli baz istasyonu bulunmadığından böyle bir durumla karşılaşılıyor. Hastane personelleri telefon çekmediği için, hastanenin internet ağı sayesinde birbirleriyle iletişim kuruyorlar. Çalışanlar whatsapp uygulaması ile haberleştiklerini ilettiler. Şebeke olmadığı durumlarda, internet çekmediğinde ise haberleşmek mümkün olmuyor. Şu anda Hastanenin önünde otopark kısmında, bir mobil baz istasyonu bulunuyor. Fakat o da hastane içersinde haberleşmeye çare olamadı. Hastane personelleri ve hastalar bir an önce bu sorunun çözülmesi gerektiği görüşündeler.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech