Hastane için özel hat

Taşınacak, taşınıyor derken yeni hizmet binasına taşınan Çanakkale Devlet Hastanesi için kentin aktörleri bir dizi yeni düzenlemeler yapıyor.

Ulaşım konusunda Çanakkale Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü, ilk iki gün gözlemde bulunduktan sonra yeni bir sistemi devreye sokuyor. Ulaşım Müdürlüğü’nün yeni uygulaması gereği, her gün sabah 08:00 – 08:30’dan başlayarak karşılıklı saat 11:00’e kadar direkt belediye otobüsleri kaldırılacak. Sabah Eski Devlet hastanesi önünden kalkacak olan otobüs, kent merkezinde sadece Askerlik şubesi önünde, Cuma Pazarı durağında ve Usumi Market durağından yolcu alacak.

Öğleden sonra ise yine karşılıklı olarak saat 14:00’de başlayacak olan otobüs seferleri mesai bitimine kadar devam ettirilecek. Ulaşım Müdürlüğü yetkilileri, sadece hastaneye gidip gelen yurttaşlar için bu seferlerin konulduğunu, önümüzdeki günlerde kentin farklı semtlerinden benzer seferlerin yapılmasının planlandığını belirtti.

Bilindiği gibi yeni Devlet Hastanesi hizmet binası hizmete girmiş ama şimdilik bazı polikliniklerden eski hastanede kalmış ve hizmet şimdilik böyle iki başlı olarak devam ettirileceği belirtilmişti.

Güngör YıldızBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com