Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Genel Klasmanda 1’incilik Kupası Türklerin

İstanbul Off-Road Kulübünün organize

İstanbul Off-Road Kulübünün organize ettiği ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasının desteklediği 26-29 Ekim tarihleri arasında Çanakkale’de yapılan BajaTroiaTurkey yarışması sona erdi. Dereceye giren yarışmacılar için Kordon’da Truva Oteli karşısında ödül töreni düzenlendi.

26-29 Ekim tarihleri arasında yapılan BajaTroiaTurkey yarışması 4 gün süren ve 808 km koşulan zorlu parkurların bitirilmesi ile sona erdi. Gündüz saatlerinde start alan motosikletler, ATV’ler, Ralli araçları ve Raid grupları, gece de projektörler altında ikili kalkış şeklinde hazırlanan Özel Seyirci Etabında mücadele ettiler. İtalya, İsrail, Romanya, Yunanistan, İngiltere ve Endonezya’dan yarışçıların da katılıdığı organizasyon Off-Road disiplininde Türkiye’de koşulan ilk uluslararası formatta yarış olarak Çanakkale’de organize edildi. 4 günlük mücadelenin ardından Ralli Genel Klasmanda Intercity takımından Ahmet Ünlü-Semih Noyan 1’inci gelirken, Motosiklet kategorisinde Ümit Salkım 1’inci oldu. Raid kategorisinde 1’incilik kupasının sahibi ise Utku Mestçi-Soner oldu.

AHMET ÜNLÜ–SEMİH NOYAN 1’LİK KUPASINI KALDIRDI

4 gün süren BajaTroiaTurkey yarışmasının sonunda Kordonda Truva Otel karşısında kurulan sahnede yarışa katılan yarışmacılar için ödül töreni düzenlendi. Ralli araçlarında Intercity takımı adına Nissan Navara ile yarışan Ahmet Ünlü–Semih Noyan Genel Klasmanda 1’lik kupasını kaldırırken, 2’inci ve 3’üncü sırada Ralliart takımı adına yarışan ekipler yer aldı. 2’inci sırada İtalyan ekip Mitsubishi L200’leri ile Gal Shacham-Ofir Nimrod ve 3’üncü İsrailli ekip Mitsubishi Pajero ile yarışan Andrea Schiumarini-Ofir Nimrod yer aldı.

YARIŞÇILAR FENER ALAYINA KATILDI

Motosiklet kategorisinde Ümit Salkım 1’inci gelirken, 2’inci ise yine bir Türk yarışçı Murat Yazıcı oldu. Bı kategoride 3’üncü Zacharia Millward oldu. Yarışmaya katılan hemen her yarışçıya kupa takdimi yapıldıktan sonra organizasyona verdiği desteklerden dolayı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üye Mustafa Kansu’ya İSOFF Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Birinci tarafından plaket takdim edildi. Yarışçılar ödül töreninin bitmesinin ardından Fener Alayı ve havai fişek gösterileri ile coşkulu bir Cumhuriyet Bayramı kutlaması da gerçekleştirmiş oldular.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech