“Çanakkale Önsözdür, Anlamayana Sonsözdür”

Çanakkale’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Türk müziğinin sevilen sanatçılarından Sıla Gençoğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda konser verdi. Sıla’nın konserinin ardından Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet ile ilgili açıklamalarda bulurken, “Cumhuriyet demek, insan olmak demektir” diyerek coşkulu kalabalığa seslendi.

Türk pop müziğinin sevilen sanatçılarından Sıla Gençoğlu, Çanakkale Cumhuriyet Meydanında coşkulu Çanakkale halkına Cumhuriyet konseri verdi. Sıla’nın sevilen şarkılarını dinlemek üzere meydanı vatandaşlar saatler öncesinden doldurdu. Cumhuriyet sevdalısı kent halkı İskele meydanından, Demircioğlu Caddesi’ne kadar bütün alanlarda yer aldı. Sıla konser vereceği saati geçirmeyerek dakik zamanlamasıyla kent halkından tam not aldı.

“BURASI CUMHURİYET’İN ÖN SÖZÜDÜR, ANLAMAYANLARA SON SÖZDÜR”

Konser sonrası Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet açıklamalarında bulundu. Gökhan, bu gece binlerce Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı ile yol aldık dedi.

Gökhan yapmış olduğu açıklamalarda, “Bu kent Cumhuriyet kentidir. Kurtuluşumuz 18 Mart ise kuruluşumuz 29 Ekimdir. Burası Cumhuriyet’in önsözünün yazıldığı yerdir. Burası Cumhuriyet’te ön sözdür anlamayanlara son sözdür. Çanakkale Cumhuriyet’in ne olduğunu kimseden öğrenecek değil. Cumhuriyet’in okulu da, sınıfı da, defteri de, kitabı da Çanakkale’dir” sözlerine yer verdi.

“NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!”

Gökhan, eşsiz dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk’e selam yollayarak, “Biz Çanakkaleliler Cumhuriyet’i kuranları asla unutmayacağız. Anafartalar da düşmanlara direnen, Erzurum’da, Sivas’ta kongreler düzenleyenleri unutmayacağız. Bozkırın ortasında meclis açanları, elinde silah yokken istiklal destanı yazanları, Dumlupınar’da, Kocatepe’de tarih yazanları, İzmir’in dağlarında çiçekler açtıranları, Anadolu’yu demir ağlarla örenleri asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

Ve son olarak; Eşsiz dünya liderim Mustafa Kemal Atatürk’e ve zor zamanlardan eşsiz bir mücadeleyle çıkıp bizlere Cumhuriyeti miras bırakanlara bin selam olsun, aziz ruhları şad olsun. Cumhuriyetimiz kutlu olsun, varlığım Türk varlığına armağan olsun. Varlığım Çanakkale halkına armağan olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com