Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bigalı Miniklerin Cumhuriyet Coşkusu

Biga Belediyesi bünyesinde faaliyet

Biga Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Özel Biga Belediyesi Hamdi Gençoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Özel Biga Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde minikler Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Biga Belediyesi haber bültenine göre; Özel Biga Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin minikleri ‘Cumhuriyet Bizim’ sloganıyla Atatürk’ün fotoğrafının yer aldığı bir poster hazırladılar. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın da katıldığı kutlamalar öncesi miniklerle fotoğraf çekimi yapıldı.

Miniklerin ‘Cumhuriyet Kapısı’ adını verdikleri çalışma ise dikkat çekti. Yaşadıkları evlerin ve apartmanların girişlerine Cumhuriyet’in 94’üncü yıldönümü ile ilgili fotoğraflar hazırlayan minikler aileleriyle çektirdikleri fotoğrafları çalışmayı göstermek için sergilediler.

Hamdi Gençoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin minikleri Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ı ziyaret ederek, Türk Bayrağı hediye ettiler. Bir hafta boyunca birbirinden renkli etkinlikler düzenleyen minikler, minik elleriyle oluşturdukları izlerden Türk Bayrağı oluşturdular. Cumhuriyet’in 94’üncü yıldönümü anısına hazırladıkları Türk Bayrağı’nı Başkan Işık’a hediye eden minikler, ertesi gün de kreş bahçesinde kutlama programı gerçekleştirdiler.

Her iki kreşte de minikler şiirler okudular, şarkılar söylediler ve marşlara eşlik ettiler. Türk Bayrağı sallayan miniklerin sevimli halleri ise dikkat çekti.

EĞİTİM ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA”

Özel Biga Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Kreş ve Gündüz Bakımevi’ndeki kutlama programı sonrası gazetecilere konuşan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Özellikle köy okulların kapatılmasıyla ciddi yaralar alan eğitim sistemimiz günümüzde yamalı bohçaya döndü. Değiştirilen ve değiştirildiği açıklanan eğitim programlarının haftası dolmadan yenilendiğini görüyoruz. Bu durum çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatlarını olumsuz etkiliyor. Bizim de en çok önemsediğimiz konular arasında ‘eğitim’ yer alıyor. Cumhuriyet Bayramı da ülkemizin geleceğinin sigortası. Biz bu miniklerimizi Atatürk ilkeleri ışığında yetiştirebilirsek, işte o zaman ülkemizin geleceğini emin ellere bırakmış oluruz. Tüm çabamız da bu yüzden. Her iki kreşimiz de çok güzel programlar hazırladılar. Bu nedenle müdüre hanımlara ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Onlara önemli görevler düşüyor. Bu vesileyle tüm halkımızın da Cumhuriyet Bayramı’nın 94’üncü yıldönümünü kutluyor, şehit ve gazilerimize minnetle teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech