Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Mücadelemiz sürecek”

Emek Partisi Çanakkale İl

Emek Partisi Çanakkale İl Örgütü’nün 8. Olağan İl kongresi Çanakkale Kordon’da bulunan Prof.Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Çanakkale Kordon’da bulunan Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde Emek Partisi Çanakkale İl Örgütü’nün 8. Olağan kongresi gerçekleştirildi. Kongrede EMEP Çanakkale İl Başkanı Muzaffer Dağtekin yapmış olduğu günden değerlendirme konuşmasında “Gelecek Sosyalizm’dir” dedi.

“EMPERYALİZME KARŞI HER ZAMAN SAVAŞ SÜRECEKTİR”

Dağtekin, “Partimizin 8. Kongresi büyük Ekim sosyalizm devriminin 100.yılı ile aynı güne denk gelmiştir. Bu büyük devrim bugünde bizlerin yolunu aydınlatmaktadır. Bundan tam 100 yıl önce Rus Proletaryası ezilen halkların kurtuluşa ulaşması için geçmeleri gereken yolları gösterdi. 1917 Büyük Sosyalist Ekim Devrimi’nin Kapitalist sömürü ve bu rejim üzerine kurulu toplumlara karşı tarihi bir cevabıdır. Toplumsal bir özveri politik bir öngörüyü gerçekleştirmiştir. Ekim Devriminden beri kapitalizmin üretim süreçlerinde yeni bilimsel teknolojik gelişmeleri devreye sokmasına rağmen insanın insan tarafından sömürülmesi hiç değişmemiştir. Sosyalizm işçilerin ihtiyacını karşılayarak işçilerin yönetici sınıf haline gelebileceğini gösterdi. Sosyalizm Ekim Devrimi ile her alanda Kapitalizm’den üstün olduğunu göstermiştir. Dünyanın her yerinde bugün ezilen herkes, işçi sınıfı toplumsal eşitlik ve adalet için savaşıyorlar. Emperyalizme karşı her zaman savaş sürecektir. Ve Sosyalim gelecektir. Bu geleceğin tohumları 100 yıl önce ekilmiştir. Yaşasın Devrim ve Sosyalizm.” açıklamalarında bulunmuştur.

“OHAL TÜRKİYESİ KALICILAŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR”

Kongrede ayrıca EMEP partisi genel başkanı Selma Gürkan’ın mesajı da okundu. Gürkan Kongre için, “8. kongremizi selamlıyorum. Olağanüstü koşulların yaşandığı bir dönemde partimizin kongresini düzenliyoruz. Ortadoğu coğrafyası, emperyalist ülkelerin kardeşi kardeşe kızıştığı, sınırların yeniden çizilmeye çalıştığı, düzenlerin yeniden yıkılıp kurulduğu, Siyasi dengelerin değiştiği bir sürece girildi. Tek adam ve Tek parti rejimi yapılandırılmaya çalışılmaktadır. Siyaset, eğitim, yargı başta olmak üzere tüm alanlar yeniden düzenlenmeye çalışılıyor. Kanun hükmünde kararnamelerle yönetilen OHAL Türkiye’si kalıcılaştırılmaktadır. Erdoğan AKP’sinin tek adam hedefine ulaşmak için kullandığı baskılara rağmen Emek ve Demokrasi güçleri mücadele etmektedir. Ve  mücadele sürecektir. Farklı iş kollarından emekçilerin mücadeleleri iş verenlere karşı her zaman sürecektir” söylemlerinde bulundu.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech