Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çanakkale’den Cumhuriyet Dersi

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının gelenekselleşen

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının gelenekselleşen fener alayı yürüyüşü, 94. Yılda da binlerce Çanakkaleli’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm hepimize armağanı olan Cumhuriyet’in, 94. kuruluş yıl dönümü Çanakkale’de büyük bir coşkuyla kutlandı. Kent halkı, yediden yetmişe kutlamalara yoğun ilgi gösterirken, bu sene katılım her zamankinden fazla oldu.

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim yürüyüşüne önderlik eden Başkan Gökhan da duyduğu mutluluğu ifade ederek, “Bu insanlarla beraber bu kenti paylaşmaktan ve onların Belediye Başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Vatandaşlarımız, Cumhuriyete, Atatürk’e, Vatana sahip çıktı. Bu sene biraz daha coşku ve hırs vardı. Oluşan tablo gurur vericiydi. 95. yılda görüşmek üzere…” diye konuştu.

Ülkemizin yaşadığı zor günlerde, ekonomik, sosyal bunalımlara rağmen Çanakkale’de Cumhuriyet Bayramı kent halkı tarafından coşkuyla kutlandı. Vatandaşlar tüm gün etkinliklere katılarak, akşam yapılan fener alayında coşkuyu gözler önüne serdiler. Çanakkale’de Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında şehirde organize edilen Fener Alayı’na bu sene katılım oldukça yoğun oldu. 19.30’da başlayan fener alayı için kent halkı yediden yetmişe Cumhuriyet Meydanı’nı saatler öncesinden doldurdu. Çanakkale büyük bir kalabalık halinde kenti turladı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Fener Alayı bitiminde Kordon’da basın açıklamasında bulundu. Gökhan, “Bu sene biraz daha coşku ve hırs vardı” dedi.

“ÇANAKKALE COŞTU”

Başkan Gökhan, “Çanakkale yine coştu, Her zaman ki gibi şahane bir tablo oluştu. Bu insanlarla beraber bu kenti paylaşmaktan ve onların Belediye Başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Vatandaşlarımız, Cumhuriyete, Atatürk’e, Vatana sahip çıktılar. Herkesin cani gönülden bu etkinliklere katılması çok önemli. Katılım gösteren herkese, balkonlarından el sallayanlara, yolda bayraklarını dalgalandıranlara ve bizlere el sallayan herkese teşekkürler. Oluşan tablo gurur vericiydi. 95. yılda görüşmek üzere” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech