Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Turist mıknatısı oldu

Çanakkale’de, hukuki sorunları nedeniyle

Çanakkale’de, hukuki sorunları nedeniyle Bozcaada açıklarında demirletilen, daha sonra ise sürüklenerek Beylik Koyunda karaya oturan ‘Mercy God’ hem ada sakinlerinin hem de adaya gelen turistlerin görmeden gitmek istemedikleri bir mekan haline geldi.

2014 yılında hukuki problemler nedeniyle seferden men edilen ve zorunlu olarak demirletildiği Bozacaada yakınlarından sürüklenerek yine Bozcaada’nın Beylik Koyunda karaya oturan 2 bin 250 grostonluk ‘Mercy God’ adlı gemi, adanın bir parçası haline geldi. Üzerine çeşitli duvar yazılarının ve grafiti denilen duvar resimlerinin çizildiği gözlenen geminin en sık ziyaretçileri ise düğün fotoğrafçıları. Bozcaada’da evlenen çiftlerin dış çekimleri için tercih ettiği mekanların başında, geminin karaya oturduğu yer geliyor. ‘Mercy God’ isimli gemi, Bozcaada’ya tatile gelen yerli ve yabancı turistlerin de uğrak noktası olma özelliği taşıyor.

BOZCAADALILAR ZAMANLA ALIŞTI

Bozcaadalı vatandaşlar ‘Mercy God’ ile ilgili paylaşımlarında, geminin karaya oturduğu ilk zamanlarda Beylik Koyunda kötü bir görüntüye neden olduğu düşüncesi ile üzüntülendiklerini, ancak zamanla duruma alıştıklarını ve üzüntülerinin ortadan kalktığını ifade ediyor. Bozcaadalılar geminin şuanda adeta bir kartpostal görüntüsü yarattığınında altını çiziyor.

MISAFIR GEMI 39 YAŞINDA

2014 yılında Beylik Koyunda karaya oturan ‘Mercy God’ isimli gemi, 39 yaşında. Geminin adı, Mısırlı bir şirket tarafından satın alındıktan sonra şimdiki ismi olan ve ‘Merhamet Allah’ anlamına gelen ‘Mercy God’ olarak değiştirildi. Yabancı şirket, Sierra Leone bayraklı geminin ismini bazı kaynaklarda değiştirmeyince, Mısır’ın Alexandria Limanı’ndan Rusya’nın Novorossiysk Limanı’na giderken Çanakkale Boğazı’ndan geçiş yapacağı esnada, eksik evrak ve devam eden bazı mahkeme süreçleri yüzünden Çanakkale Liman Başkanlığı’nın seferden men emriyle 19 Mayıs 2014’te Bozcaada açıklarında bekletilmeye başlanmıştı.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech