Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhuriyetimiz sonsuz olsun!

Kentin önde gelen siyasi

Kentin önde gelen siyasi önderleri ve sendikalar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında kutlama mesajları yayımladı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan: “Cumhuriyeti kuranları asla unutmayacağız. Anafartalar’da düşmana direnenleri, Erzurum’da, Sivas’ta kongreler düzenleyenleri unutmayacağız. Bozkırın ortasında meclis açanları, cesur yürekleriyle Dumlupınar’da, Kocatepe’de tarih yazanları, İzmir’in dağlarında çiçekler açtıranları, Anadolu’yu demir ağlarla ördürenleri asla unutmayacağız, unutturmayacağız.Kadın erkek eşitliği sağlayanları, eğitimde devrimler yapanları, modern bir hukuk devleti kuranları, yoksul bir memleketten bacalarından dumanlar tüten fabrikalar kuranları asla unutmayacağız.Eşsiz dünya lideri Mustafa Kemal ATATÜRK’ e ve zor zamanlardan eşsiz bir mücadeleyle çıkıp bizlere Cumhuriyeti miras bırakanlara bin selam olsun, aziz ruhları şad olsun. Cumhuriyetimiz Kutlu Olsun.”

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz: “Cumhuriyet Bayramı’nı milletçe coşkuyla kutlamak, Cumhuriyet kazanımlarına verilecek önemli bir değerdir. 29 Ekim’de bu değeri en güzel şekilde yaşatacağımıza inancım tamdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı olmaktan duyduğum gurur ve onurla Cumhuriyetimizin 94. Yaşını kutlarken, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşlarını ve kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyorum.Cumhuriyet Bayramlarımızı kutlamamız için canını hiçe sayan, Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar demokrasi ve terörle mücadele adına yitirdiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı iletiyorum. Cumhuriyet değerlerini yaşatan tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Atamızın izinden yürüyen milyonlarca Mustafa Kemallere sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Yaşasın Cumhuriyet.”

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu: “Atalarımızdan bizlere miras kalan bu aziz vatan topraklarımızda gözü olanlar, her daim ihanet ve pusu içinde oldular, ancak Çanakkale’de destan yazan Yüce Türk Milleti, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde de, yine bir destan yazarak, Cumhuriyetine ve Demokrasisine sahip çıktı. Yüce Türk Milletinin, bu dik duruşu var oldukça, bu aziz vatan toprakları ilelebet bağımsız kalacak ve Türk Milleti ebediyete kadar hiçbir şekilde baş eğmeyecektir. Buna inancımız şüphesiz tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın ve 15 Temmuz’un tüm kahramanlarını, övgülerin en güzeline layık olan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla yad ediyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

MHP İl Başkanı Hakan Pınar: “Emperyalist emeller tarafından, tarihten silinmeye ya da küçük bir coğrafyaya sıkıştırılmaya çalışılan aziz milletimiz; varlığına, birliğine ve son yurduna kanıyla, canıyla sahip çıkmış ve bedeli ne olursa olsun teslim olmayacağını ispatlamıştır.Millet yaşadıkça, bölünmez bütünlüğü korundukça, her türlü mihnet ve zahmetin sonuçsuz kalacağı, saldırıların da hükümsüz bırakılacağı böylelikle gösterilmiştir.Muazzam mücadelelerle fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür nesillerin yetişmesini temin eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kurucu kahramanları, saygı ve minnetle yâd ediyorum. Vatan uğruna gözlerini kırpmadan kendilerini feda eden aziz şehitlerimize, Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.”

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ: “Yüce milletimizin büyük savaşlar ve badireler atlatarak dünya tarihinde emsali bulunmayan bir kahramanlık destanı ile bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümünü büyük bir coşku ile kutluyoruz,94 yıl önce yaşananların, kendilerine bugünü armağan edenlerin zaferidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedefi olan ülkemizi ve Cumhuriyetimizi Muasır Medeniyetler seviyesine çıkarmak için 16 yıldır AK Parti olarak durmadan, yorulmadan çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.Çanakkale’de 15 yıllık AK Parti hükümetleri döneminde sağlıkta, ulaşımda, eğitimde, adalette, emniyette yapılan yatımlar Cumhuriyetimizi daha ileriye taşıma noktasında yapılan yatırımlardır. Cumhuriyet demek demokrasi demektir, Cumhuriyet demek muasır medeniyet demektir. Bizler bu noktada Cumhuriyetimizin ilanının 94.Yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği hedeflere Türkiye Cumhuriyeti devletini taşımak için tüm mesaimizi harcamaya söz veriyoruz.”

AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok: “Her yıl bu tarihi günün 29 Ekim’de yenilenen azim, kararlılık ve enerjimizle, Cumhuriyetin 94. yıldönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü , İstiklal Harbi kahramanlarımızın dökülen kanlarıyla sulanan; bu toprakları bize vatan yapan, can veren aziz ve kahraman şehitlerimizi,gazilerimizi saygıyla anıyorum.Şehitlerimizin ruhlarının şad ,mekanlarının cennet olmasını Yüce Mevla’dan diliyorum.Aziz Türk Milletinin,Çanakkaleli hemşerilerimizin, Kepez sakinlerimizin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum.”

Eğitim- İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu: Bizler, tüm şartlar aleyhe olmasına rağmen o karanlık tablodan şanlı bir direniş filizlendirerek, bir ulus, bir vatan, bir Cumhuriyet şahlandıranların devamıyız. O yüzden herkes bilsin ki; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferleri olarak, eğitimin de ülkenin de gericileştirilmesine geçit vermeyecek, Cumhuriyet’in ve değerlerinin sonuna kadar sahiplenicisi olacağız! Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.”

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech