Yükselen değer Ege

Ege’nin bütün illerinden temsilcileri bir araya getiren “Ege Ekonomik Forumu” 25-26 Ekim 2017 tarihlerinde İzmir Swissotel’de gerçekleştirildi. Çanakkale Ticaret Borsası da Ege Ekonomik Forumuna katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, Yunanistan Ekonomi ve Kalkınma Bakanı Dimitri B. Papadimitriou’nun onur konukları olarak katılım yaptığı Ekonomi Bakanlığı’nın desteği, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı’nın bölge ortaklığıyla gerçekleştirilen forum “küresel gelişmeler ışığında bölgesel vizyon” hedefiyle düzenlendi. Foruma Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulunda Yer alan Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkanı Abdullah Deniz ve Meclis Başkan Vekili İzzet Arıcı katıldı.

Ege Ekonomik Forumu’nda konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım küresel ekonominin toparlanmaya başladığını belirtirken Türkiye’de de parasal gelişmelerin olumlu yönde ilerlediğini ve 2018’in 2017’den daha iyi olacağını söyledi.

Ege Ekonomik Forum ile ilgili değerlendirmede bulunan Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz Ege’nin, üretim kültürü, müteşebbisliğe yatkınlığı ve dışa açılma becerisiyle, her zaman Türkiye ekonomisine büyük katkı verdiğini, lokomotif olduğunu vurguladı. Başkan Deniz ayrıca tarımdan sanayiye, turizmden lojistiğe, eğitimden yüksek teknolojiye kadar her alanda kendini gösteren, gurur duyacağımız bir seviyeye ulaşmış durumda.” dedi.

Başkan Deniz son olarak “Ekonomi Bakanlığımızın desteği, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı’nın bölge ortaklığıyla gerçekleştirilen bu başarılı forumda emeği olan katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.