Okullarda güvenlik şart

Demircioğlu Caddesi üzerinde bulunan Ömer Mart Ortaokulu’nun okul çıkış saatlerinde güvenlik zafiyeti yaşanıyor. Şehrin yoğun kullanılan caddelerinden birine açılan okul kapısına, vatandaşlar korkuluk demirleri talep etti.

Ömer Mart Ortaokulu eğitim öğretim dönemi içerisinde eski yerinden taşınarak, eski Sosyal Bilimler Lisesi binasında eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Okul çıkış saatlerinde okul önünde, öğrenciler tarafından ciddi bir yığılma meydana geliyor. Okul kapısının şehrin en yoğun caddelerinden olan Demircioğlu Caddesine açılması velileri tedirgin etti. Vatandaşlar okul kapısının önüne koruma demiri yapılmasını talep etti.

Koruma demirleri Atatürk Caddesi üzerinde bulunan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi önünde yıllardır mevcut durumda. Öğrencilerin okul çıkışlarında Atatürk Caddesi üzerindeki trafikten etkilenmemeleri için inşa edilen demir olası tehlikelerin önüne geçmeye yardımcı oldu. Vatandaşlar aynı koruma demirlerinden Ömer Mart Ortaokulu kapısına da yapılabileceğini belirttiler.

BAŞKAN TALİMATI VERDİ

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yıllık gerçekleştirdiği okul ziyaretleri sırasında koruma demirlerinin yapımı için talimat verdi. Başkan Gökhan geçtiğimiz günlerde İbrahim Bodur Anadolu Lisesi ziyareti sırasında okul müdürünün İBAL’in çevresine güvenlik amacıyla çit talep etmesine olumlu tepki verirken, okullarda güvenlik için ne gerekiliyorsa yapılması gerekli dedi. İBAL’in önünde bulunan koruma demirlerinin işe yaradığını, aynısının yoğun bir öğrenci sayısına sahip olan Ömer Mart Ortaokulu önüne de yapılması talimatını verdi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com