Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cildinizi fırçalayın

Daha güzel bir cilt

Daha güzel bir cilt için bir spa tekniği olan kuru fırçalamayı denemelisiniz.

Kuru fırçalama tekniği son zamanlarda çok sık duyulmaya başladı. Ölü derileri pul pul dökmesi, bölgedeki kan dolaşımını artırması ve selülitler ile savaşması nedeniyle ilgi gören bu spa tekniğini düzenli olarak uygulayarak taze bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yararları

Kuru fırçalama tekniği sağlık için gerekli olan kan akışını sağlar. Fakat bu tekniğin asıl amacı cildin lenf sistemini uyarması. Vücudunuzdaki ölü derileri yok ediyor ve selülitlerle mücadele ediyor. Ayrıca yağ hücrelerini vücuttan atmaya yardım ediyor.

Nasıl yapılır?

Herhangi bir eczaneden ya da bakım mağazasından alacağınız vücut fırçaları bu tekniği uygulamanız için yeterli olur. Uygulamayı tamamladıktan sonra cildinize süreceğiniz krem için; nemlendirme özelliği yüksek olan bir vücut nemlendiriciye sahip olmalısınız.

Uygulama

Kuru fırçayı vücudunuzun her yerine uygulayın. Uygularken kalbinizin olduğu tarafa doğru tek yönde vücudunuzu fırçalamalısınız. Kuru fırça uygulaması kan akışını hızlandırdığı için vücudunuzda sıcaklık hissedebilirsiniz. Ancak bu tekniği uygularken vücudunuza çok bastırmamaya özen gösterin. Çünkü vücudunuza fazla bastırırsanız fırçanın kılları cildinizi tahriş edip acı hissi uyandırabilir. Sabahları duştan önce yapacağınız bu uygulama ile zamanla vücudunuzdaki değişimi ve selülitlerin yok olduğunu fark edeceksiniz. Yalnız unutulmamalıdır ki bu tekniği vücudunuzda bulunan yaralar ve varislerin üzerine uygulamayın.

Ne zaman uygulanır?

Uygulamayı duşa girmeden 2 dakika önce uygulayın. Duşa girdikten sonra ise vücudunuzu sıcak ve soğuk suyla sırayla değiştirerek yıkayın. Bu vücutta şok etkisi yaratır. İki haftada bir yapılan kuru fırça uygulaması ile cildinizin daha taze ve sağlıklı olmaya başladığını fark edeceksiniz.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech