Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tüm birimleriyle hafta başı hizmete girecek

Kepez’de yapımı tamamlanan Mehmet

Kepez’de yapımı tamamlanan Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi, haftaya tüm birimleri ile Çanakkale halkına hizmet vermeye başlayacak. Bazı bölümlerin çalışmaya başladığı hastane ferah ve modern görünümü ile dikkat çekiyor.
2013 yılında Kepez Hamidiye Mahallesi Rauf Denktaş Sokak’ta inşasına başlanan Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin yapımının tamamlanmasının ardından taşınma işlemlerine başlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde Kadın Doğum ve Çocuk acil servis, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Psikiyatrisi ve Çocuk Hematolojisi branşlarında hizmet vermeye başlayan Mehmet Akif Ersoy Hastanesi’nin tüm birimleri ile hizmete girmesi önümüzdeki hafta tarihinde gerçekleşecek.
Çanakkale Merkez’de bulunan mevcut Devlet Hastanesi’nin ameliyathaneleri sökülmeye başlandı. Kepez’e taşınması devam eden Devlet Hastanesi’nin tam anlamıyla 31 Ekim’de hizmete girmesi bekleniyor. Devlet Hastanesi’nin taşınmasının ardından Çanakkale Merkez’de sadece Psikoloji, Fizik Tedavi ve Göz Hastalıkları tedavi birimleri kalacak.

ALIŞMA SÜRECİNDE RİNG SEFERLERİ
75 bin metrekare alana inşa edilen Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde 400 yatak bulunuyor. Yeni hastanede özel odalar, iki, üç ve dört kişilik odalar yer alıyor. Yeni hastane modern ve ferah görünümü ile dikkat çekiyor. Vatandaşların yeni hastaneye alışma sürecinde, mevcut Devlet Hastanesi önünden ringler kaldırılacak.
Atakan Alkış

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech