Köy okulundan örnek başarı

Çanakkale Merkez Kumkale 100. Yıl İlkokulunun ‘Regio Emilio Yaklaşımı ile Modern Eğitim’ isimli projesi, başvuru yapılan 3500 proje arasından 92 puan aldı.

Okul yönetiminden yapılan açıklama doğrultusunda, “Çanakkale merkez Kumkale 100. Yıl İlkokulu olarak TC Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik  Programları  Merkezi  Başkanlığı Ulusal Ajansa  2017 teklif çağrısı döneminde sunmuş olduğumuz Erasmus + KA1- Bireylerin Öğrenme Hareketliliği, KA101- Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamındaki ‘Regio Emilio Yaklaşımı ile Modern Eğitim’ isimli projemiz başvuru yapılan 3500 proje arasından 92 puan alarak Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe almaya hak kazanmış 137 projeden biri olmuştur” dendi.

ÇANAKKALE’YE HAYIRLI OLSUN

Açıklamanın devamında şunlara değinildi; “Kurumumuzdaki yöneticiler ve idareciler kendilerini geliştirmiş ve halen geliştirmeye ihtiyaç duyan bireylerden oluşmaktadır. Regio Emilio yaklaşımı okul ortamını çocuğun yaşantısının bir parçası olarak gören ve çocuğun günlük yaşantısının bir kısmını okulda sürdürmesini bekleyen bir yaklaşım olarak karşımıza çıkmaktadır.Bu yaklaşımda eğitim ortamı sosyalleşmeyi, sanatsal düşünceyi, yaratıcılığı ve hayal gücünü artıracak şekilde dizayn edilmiştir. Regio Emilio yaklaşımını özel kılan bazı faktörler  de çocuğa ve çocuğun öğrenme ortamına yani fiziksel, sosyal, duygusal çevresine verilen değerdir. Dünyada ve Avrupa’da tanınmış ve yaygın olarak kullanılan bir eğitim yaklaşımı olan Regio Emilio yaklaşımı konusunda Türkiye’de yapılan uygulamalar yetersiz ve eksik kalmaktadır. Bu ihtiyaçlarımızdan yola çıkarak Regio Emilio yaklaşımının ortaya çıkış yeri olan İtalya’da kurumumuzdan 4 yönetici ve personelin 10 günlük bir eğitim alması ve yapılan uygulamaları yerinde görmesi için  Türkiye Ulusal Ajansı’na başvurduğumuz projemiz kabul edilmiştir. Projemizin Çanakkale’ye ve bütün Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ederiz.

Engin ÖrenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com