Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Güncel

EDES Projesi Ayvacık’ta başlayacak

Çanakkale Valiliği koordinasyonunda Çanakkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce yürütülen ‘Afette Engel Yok’ projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Proje kapsamında afet öncesi ve sonrasında engellilerin durumları ile ilgili farkındalık çalışmaları gerçekleştirilecek.

Birinci dereceden deprem bölgesi olan ve geçtiğimiz dönemde sık sık depremlerle mücadele eden Ayvacık’ta başlayacak olan ‘Afette Engel Yok’ projesi ile afet öncesinde hem engellilere yönelik afet bilinci kazandırma, hem de afet sonrasında engelli bireylere yönelik psiko-sosyal destek için meslek elemanları olan sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, çocuk gelişimciler ve pdr öğretmenlerinin eğitilmesi ile yerel yöneticilerin engellik ve psiko-sosyal destek hizmetlerinde farkındalığını arttırılması sağlanacak.

Çanakkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce yürütülen projenin tanıtım toplantısı dün Parion Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Şerife Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri ve davetliler katıldı.

Proje kapsamında ilk olarak afet öncesinde özellikle risk taşıyan bölgelerde yaşayan engelli vatandaşlar tespit edilecek. Özellikle hareket sınırlılığı yaşayan bedensel engelli bireylerin deprem öncesinde alacakları tedbirler, deprem sırasında uygulayacakları metotlar ve deprem sonrasındaki önceliklerinin belirlenerek geliştirilmesi hedeflenecek.

Dilek Akşen

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech