Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇOMÜ’ye anlamlı bağış

Arnavutluk Geleceğin Alternatif Vakfı

Arnavutluk Geleceğin Alternatif Vakfı (ALSAR) Türkçe, Arnavutça, Boşnakça, Sırpça eserlerden oluşan 1000’in üzerinde kitabı ÇOMÜ Kütüphanesine bağışladı.

ÇOMÜ Haber’de yer alan habere göre; yakın zamanda ÇOMÜ’ye gelen ALSAR Başkanı Mehdi Gurra Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’i makamında ziyaret etmiş,  Arnavutluk’taki öğrencilere Türkiye’deki eğitim sistemi hakkında bilgilendirme ve Türk üniversitelerinin tanıtımını yapmak açısından ÇOMÜ ile işbirliği imkânlarının geliştirilmesi için destek sunmak istediğini bildirmişti. 

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, bu bağlamda Alsar Vakfı’na ÇOMÜ Kütüphanesine yaptıkları bağıştan dolayı teşekkür ederek ÇOMÜ’nün uluslararası bir üniversite haline geldiğini, bunun için yoğun çaba harcadıklarını vurguladı.

ÇOMÜ KÜTÜPHANESİNE BİNLERCE YENİ KAYNAK

ÇOMÜ Kütüphanesindeki kaynak sayısını artırmayı baştan beri esas hedeflerimizden birisi yaptık diyen Prof. Dr. Acer; “Bu anlamada 2,5 yıl önce söylediğim gibi sadece kitaplara değil kitapların yanı sıra artık dijital kaynaklara da büyük önem vermemiz lazım. Memnuniyetle görüyoruz ki son 2,5 yıl içerisinde kütüphanemize 34 bin yeni kitap, 123 bin civarında da dijital kaynak kazandırmışız. Artık üniversitemiz kütüphanesi günümüze uygun dijital kaynakları daha gelişmiş bir üniversite kütüphanesi haline geliyor” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech