Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karın yağlarını eriten 10 etkili besin!

Karın bölgesindeki birikmiş yağların

Karın bölgesindeki birikmiş yağların erimesini sağlayan güçlü besinlerle göbek yağlarınızı eritebilirsiniz!

Göbekte bulunan yağlar hem sağlık açısından hem de kötü göründüğünden çoğu insan için büyük sorun haline gelmiştir. Fakat beslenmeye dikkat ederek ve bazı doğal besinleri tüketerek karın bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz!

Doğrudan yağları eritmeye yönelik bir besin olmadığını, bu listedeki besinlerin beslenme ve sporla beraber tüketildiğinde süreci hızlandırdığını belirtelim!

İşte karın bölgesindeki birikmiş yağların erimesini sağlayan güçlü besinler…

MAYDANOZ SUYU: Maydanoz suyunu düzenli olarak tükettiğiniz takdirde ve yediğiniz besinlere dikkat ederek 1 hafta içerisinde yaklaşık olarak 2 kilo verebilmeniz mümkündür.

Limon suyu ile karıştırıldığında etkisini daha çabuk gösterir. Sindirim sistemine etki eder, kabızlığı önler.Hazmı kolaylaştırır.Düzenli tüketilmesiyle eklem ağrılarına iyi gelir.İdrarı arttırır ve bağırsak gazlarını azaltır. Karaciğer hastalıklarını önlemeye yardım eder.Kalbi korur. Özellikle ciltteki lekelere, sivilcelere, egzamaya karşı kullanılabilir.Saçlara parlaklık verir ve cilde ferahlık kazandırır.

YEŞİL ÇAY: Metabolizmanızı hızlandırarak ekstra kalori yakmanıza yardımcı olur. Tek başına kullanıldığında etki göstermez. Beslenmeye dikkat ederken, hareketi de hayata dahil etmek gerekiyor. Kilo vermeye yardımcı olur.Metabolizmayı hızlandırır. Güçlü bir antioksidandır. Kansere karşı koruma sağlar. Kalp sağlığına iyi gelir.Kan basıncını düşürür.Diş çürüklerini önler. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

YEŞİL MERCİMEK: İçinde bulunan protein miktarı sayesinde tok tutma ve yağ yakma gibi özelliklerde başarılıdır. Salatasını yapabilirsiniz ya da yemeklerden yarım saat önce iki kaşık tüketebilirsiniz. Yağ içeriği düşüktür. Yüksek lif içeriğine sahip olduğu için doyuruculuk sağlar ve mideyi yormaz. Tokluk hissi verir. Kolesterolü dengeler. Kansızlığa iyi gelir. Posa içeriği yüksektir.

KARA LAHANA: Salatalarınıza dahil edebilir, çorbasını yapabilir ya da çayını tüketerek göbek yağlarınız eriyebilir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kabızlığı giderir. Vücuda alınan zehirli maddeleri dışarı atar. Kalp krizine karşı korur. Mide ve bağırsağın iç yüzeyindeki yaralara iyi gelir. Kansere karşı koruyucudur. İdrar söktürür.

PUL BİBER : Kalori yakmak için birebirdir ve böylece kolay kilo vermenize yardımcı olur. Gaz kolaylığını sağlar ve böylece hazımsızlığı giderir. Düzenli tüketimi kan dolaşımını hızlandırır. Kanseri önler. Kalp ve sinir sistemini güçlendirir. Bazen soğuk algınlığı ve grip tedavisinde kullanılır.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech